Gospodarze wygrywają w 17. kolejce

Wszystkie sobotnie mecze 17. kolejki pierwszej ligi koszykarzy zakończyły się zwycięstwami gospodarzy, podobnie było w niedzielę. Od ostatniego miejsca w tabeli oddala się Weegree AZS Politechnika Opolska. Tym razem podopieczni Rafała Knapa pokonali Miasto Szkła Krosno. 11 ligowe zwycięstwo zanotowało WKK Wrocław, ogrywając osłabioną brakiem Grzegorza Mordzaka Pogoń Prudnik. Na uwagę zasługuje 37 punktów Tomasza Nowakowskiego oraz 36 Marcina Dymały.

Pogoń Prudnik

Ósmy raz w sezonie atut własnego parkietu wykorzystali STK Czarni. Wicelider pokonał Biofarm Basket 70:63, choć przegrywał przez większość meczu. Na pięć i pół minuty przed końcem przyjezdni prowadzili różnicą siedmiu punktów, ale kolejny fragment spotkania przegrali 1:13.

W decydujących fragmentach spotkania skuteczni byli Adrian Kordalski i Filip Małgorzaciak, a ważne dwie trójki trafił Patryk Pełka, któremu jednej zbiórki zabrakło do double-double (15 pkt i 9 zbiórek). Po 18 punktów rzucili Kordalski i Małgorzaciak. Najlepszym punktującym gości był Filip Struski - 14 pkt i 8 zbiórek.

Długo dalej zwycięstwa był też Rawlplug Sokół, który mierzył się w Łańcucie z Energa Kotwicą. Przyjezdni rozpoczęli zawody od prowadzenia 7:0, a jeszcze w połowie czwartej kwarty mieli przewagę. Jak przystało na kapitana dwie ważne akcje w czwartej kwarcie wykonał Maciej Klima. Doświadczony podkoszowy łańcucian najpier wymusił faul, po którym trafił dwa rzuty wolne, a następnie umieścił piłkę w koszu po akcji 2+1. Rawlplug Sokół objął wówczas prowadzenie 94:90 i tej przewagi już nie stracił. Pod względem liczby rzuconych punktów (27) było to najlepsze spotkanie w sezonie Bartłomieja Karolaka. Trzecie spotkanie z rzędu z double-double (21 pkt i 12 zbiórek) zakończył Nick Madray.

Z walki o fazę play-off nie rezygnuje GKS. Tyszanie zwyciężyli przecietnie grający na wyjazdach KS Księżak. Gospodarze wygrali wszystkie kwarty meczu, ale wyraźną przewagę uzystali tylko w czwartej. Udany powrót do GKS zanotował Norbert Kulon - 18 pkt, 6 asyst, 4 zbiórki i 10 wymuszonych fauli.

W starciu drużyn na ten moment rywalizujących o utrzymanie Elektrobud-Investment ZB lepszy od Zetkamy Doralu Nysa. Dla pruszkowian było to dopiero drugie zwycięstwo w sezonie na własnym parkiecie. Zespół Jerzego Chudeusza nie wygrał jeszcze poza Kłodzkiem. Kolejne double-double w sezonie Mateusza Szweda (20 pkt i 12 zbiórek).