Kto zdobędzie Młodzieżowy Puchar Polski U22 kobiet?

Nie tylko Suzuki Puchar Polski Kobiet jest rozgrywany w ten weekend w Lublinie. W sobotę oraz niedzielę w Kozim Grodzie cztery drużyny do lat 22 kobiet zagrają w turnieju finałowym Młodzieżowego Pucharu Polski. Wszystkie spotkania odbędą się w Hali im. Zdzisława Niedzieli. Transmisja ze spotkań na YouTube PZKosz.

news

Młodzieżowy Puchar Polski to nowa impreza w kalendarzu rozgrywek prowadzonych przez Polski Związek Koszykówki. Rozgrywana jest w kategorii do lat 22 kobiet oraz 20 mężczyzn.

Drużyny, które zagrają w Lublinie przebrnęły przez turnieje półfinałowe Młodzieżowego Pucharu Polski w Gorzowie Wielkopolskim oraz Gdańsku. W pierwszym etapie zmagań porażki nie zaznały GTK Arka Gdynia oraz Enea AZS Poznań. Podopieczne Jeleny Skerović i Tomasza Wojdyły okazały się lepsze od Enea AZS AJP Gorzów Wlkp., MUKS Poznań oraz MMKS Katarzynki Toruń, a jedną z wyróżniających się zawodniczek była mająca za sobą już kilka spotkań w Energa Basket Lidze Kobiet Anna Wińkowska (średnio 15 pkt, 8,3 zbiórki oraz wszystkie trafione rzuty wolne – 12 na 12).

Drugi turniej bez porażki ukończyła Enea AZS Poznań, którą w dwóch z trzech spotkań do zwycięstw poprowadził duet Karolina Stefańczyk (15,5 pkt i 5,5 zbiórki) – Liliana Banaszak (13,3 pkt, 6,3 zbiórki). Poznanianki w Gdańsku wygrały z AZS Uniwersytet Warszawski, UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki oraz Szkołą Gortata Politechnika Gdańska.

Oprócz GTK Arki Gdynia i Enea AZS Poznań w turnieju finałowym MPP zagrają Enea AZS AJP Gorzów Wlkp. oraz UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki.

Drużyny rywalizujące w Lublinie mają zapewniony awans do turnieju finałowego do lat 22 kobiet o pozostałe cztery miejsca rywalizuje osiem drużyn w turniejach półfinałowych w Bochni oraz Poznaniu.

Wszystkie spotkania Młodzieżowego Pucharu Polski odbędą się w Hali im. Zdzisława Niedzieli, Al. Zygmuntowskie 4 w Lublinie.

Bezpośrednio po meczu finałowym zostanie rozegrany finał Suzuki Pucharu Polski Kobiet.

TERMINARZ TURNIEJU W LUBLINIE
 

Transmisja ze spotkań YouTube PZKosz

Enea AZS Poznań - Enea AZS AJP Gorzów Wlkp. , sobota godzina 11:45

 

GTK Arka Gdynia - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki, sobota godzina 14:00

udostępnij