Przetasowania w dole tabeli

Energa Kotwica opuściła ostatnie miejsce w tabeli pierwszej ligi. W Kołobrzegu zespół Nikołaja Tanasiejczuka pokonał przeciętnie radzącego sobie na wyjazdach KS Księżaka Łowicz 105:83. Z walki o jak najlepsze miejsce w pierwszej czwórce nie rezygnuje Rawlplug Sokół, lepszy na wyjeździe od Timeout Polonii1912 Leszno. Mecz na szczycie pierwszej ligi, w którym WKK zmierzy się z Górnikiem Trans.eu zaplanowano na niedzielę we Wrocławiu.

news Zdjęcia | Energa Kotwica Kołobrzeg

Czarodzieje z Wydm czerwoną latarnią pierwszej ligi są od dłuższego czasu, ale dzięki czterem wygranym z rzędu na własnym parkiecie zbliżyli się do rywali, a dzięki większej liczbie rozegranych spotkań na ten moment ich wyprzedzić. W meczu z Księżakiem gospodarze od początku mieli przewagę, jeszcze przed zakończeniem pierwszej kwarty uzyskując dwucyfrowe prowadzenie.

Decydująca okaza się trzecia odsłona, którą Energa Kotwica wygrała 34:19. Dobrze grę miejscowych prowadził Jakub Stanios - 9 pkt, 9 asyst, 4 zbiórki i tylko 1 strata. Najlepszym punktującym kołobrzeżan został Patryk Przyborowski - 19 pkt i 6 zbiórek. 20 punktów dla Księżaka uzyskał Mikołaj Stopierzyński. Energa Kotwica okupiła zwycięstwo kontuzją Nicka Madraya.

Drugie wyraźne zwycięstwo odniosło walczące o miejsce w play-off Miasto Szkła. Zespół Marcina Radomskiego, który przez wiele lat pracował w Kłodzku, pokonał pozostającą bez wyjazdowej wygranej Zetkamę Doral Nysa. Gospodarze trafili połowę rzutów z gry oraz wymusili znacznie więcej przewinień niż rywale, po których wykonywali rzuty wolne. Liderem Miasta Szkła był autor 22 punktów Alan Czujkowski.

W starciu drużyn mających jeszcze szanse na grę w play-off Pogoń Prudnik lepsza od osłabionego brakiem Marcina Fliegera Biofarmu Basket. Pomimo 9 wygranych poznanianie nie mogą być jeszcze pewni utrzymania w pierwszej lidze. 24 punkty Wojciecha Pisarczyka.

Szanse na miejsce w najlepszej ósemce zachował GKS Tychy, który we własnej hali ograł Elektrobud-Investment ZB Pruszków. Goście musieli sobie radzić bez dwóch podstawowych wysokich Roberta Cetnara i Mateusza Szweda. Najwięcej punktów dla zespołu Tomasza Jagiełki uzyskał Damian Szymczak - 19.

Pewny gry w fazie play-off Rawlplug Sokół walczy o jak najlepsze miejsce w pierwszej czwórce. W 27. kolejce drużyna z Podkarpacia pokonała na wyjeździe Timeout Polonię 1912, wygrywając pierwszą połowę 50:34. Mimo ambitnej postawy gospodarzy łańcucianie po zmianie stron potrafili utrzymać przewagę. 21 punktów Piotra Wielocha.