Jednostronny początek finałów U18 mężczyzn

Z czterech spotkań pierwszego dnia turnieju finałowego mistrzostw Polski do lat 18 mężczyzn tylko jedno było wyrównane. Na inaugurację zmagań Asseco Arka pokonała w nim Biofarm Basket Junior. W pozostałych wtorkowych meczach pewne wygrane zanotowały Nawrot Śląsk, WKK oraz UKS Gim 92 Ursynów.

news Zdjęcia | Elbrus Studnio

W środę pierwszy raz do rywalizacji dołączą: Enea Novum/Astoria Bydgoszcz, GTK Gliwice, MKS Start SA Lublin oraz UKS Regis Wieliczka.

Starcie Asseco Arki z Biofarmem Basket Junior rozgrywane było falami. W nieparzystych kwartach lepiej prezentowali sie gracze z Poznania, w pozostałych klubu z Gdyni. Zespół Milosa Mitrovicia bardzo dobrze zaprezentował się w defensywie zwłaszcza w czwartej kwarcie tracąc tylko cztery punkty, tylko raz pozwalając rywalom trafić do kosza z gry. Double-double Olafa Perzanowskiego (16 pkt i 13 zbiórek).

Piętnastopunktowa różnica dzieliła WKK od Legii po końcowej syrenie. Wrocławianie drugą połowę przegrali jednak 24:31, przez cały czas kontrolując bezpieczną przewagę. 25 punktów dla WKK Mateusza Żebroka.

ZAPOWIEDŹ TURNIEJU FINAŁOWEGO U18 MĘŻCZYZN

Pewne zwycięstwa zanotowały Nawrot Śląsk oraz UKS Gim 92 Ursynów Warszawa. Wrocławianie zwyciężyli Energa MG 13 Politechnika Gdańska, pozwalając drużynie z Trójmiasta na trafienie zaledwie co piątego rzutu z gry. Jedynie Kacper Gordon spędził na boisku więcej niż 22 minuty. Jednego punktu zabrakło rezerwowemu Jakubowi Bereszyńskiemu do double-double (9 pkt i 12 zbiórek).

Równie dużą rotację co zespół z Wrocławia zastosowali trenerzy UKS Gim 92 Michał Tomaszewski oraz Marcin Waśkiewicz w wygranym spotkaniu z KK Wilki Morskie.  21 punktów Jana Szumilewicza. Szczecinianom w odniesieniu wygranej nie pomogło double-double Wiktora Paczkowskiego (10 pkt i 10 zbiórek).