Znamy ćwierćfinalistów U18 mężczyzn

Czwartek był ostatnim dniem fazy grupowej w turnieju finałowym mistrzostw Polski do lat 18 mężczyzn. Cztery kluby zakończyły tę część zmagań z kompletem wygranych. Przypominamy, że wszystkie spotkaniania można śledzić na oficjalnym kanale Polskiego Związku Koszykówki na YouTube.

news Zdjęcia | Elbrus Studio

Pary ćwierćfinałowe:

Asseco Arka Gdynia - Energa MG13 Politechnika Gdańska (piątek, 13:30)
Nawrot Śląsk Wrocław - Biofarm Basket Junior Poznań (piątek, 15:45)
WKK Wrocław - UKS Gim 92 Ursynów Warszawa (piątek, 18:00)
GTK Gliwice - Enea Novum/Astoria Bydgoszcz (piątek, 20:15)

W najbardziej zaciętym spotkaniu trzeciego dnia rywalizacji Nawrot Śląsk pokonał MKS Start SA 70:61, a jeszcze na początku czwartej kwarty wynik oscylował wokół remisu. W końcówce wrocławianie wykorzystali jednak swoje doświadczenie, a 11 z 19 punktow rzucili Kacper Marchewka oraz mający wcześniej duże problemy ze skutecznością Kacper Gordon. 20 punktów dla MKS Start SA Michała Grzesiaka. Double-double Tymoteusza Pszczoły.

Udany początek trzeciej kwarty przesądził o wygranej Enea Novum/Astorii nad Legią. Bydgoszczanie początek tej części spotkania wygrali 17:2, dzięki czemu wypracowali przewagę, której nie oddali do końcowej syreny.

ZAPOWIEDŹ TURNIEJU FINAŁOWEGO U18 MĘŻCZYZN

Pozostałe dwa czwartkowe mecze toczyły się pod dyktando Asseco Arki i GKT. Z double-double zawody ukończył Antoni Michalski (13 pkt, 11 zbiórek i 5 asyst)