Cztery drużyny pewne ćwierćfinałów

Bat Kaszuby Kartuzy, UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki, MUKS Poznań oraz UKS Trójka Żyrardów są już pewne miejsca w najlepszej ósemce mistrzostw Polski do lat 16 kobiet. Trzy pierwsze zespoły zmagania grupowe zakończyły z kompletem wygranych. Dokończenie grupowej rywalizacji w czwartek. Wszystkie spotkania można śledzić na oficjalnym kanale PZKosz na YouTube.

news Zdjęcia | Flaszynski.com

Środowe spotkania w Żyrardowie nie były zacięte. Spośród zwycięskich drużyn tylko MUKS Poznań nie wygrał wszystkich kwart. Miało to miejsce w czwartej odsłonie meczu poznanianek z MKS MOS Procom System Wrocław, w której podopieczne Macieja Brodzińskiego miały już wyraźną przewagę i nie musiały obawiać się o końcowy wynik.

TERMINARZ I WYNIKI TURNIEJU FINAŁOWEGO U16 KOBIET

Double-double: Julia Górlikowska (Bat Kaszuby Kartuzy) - 15 pkt i 13 zbiórek, Aleksandra Mielnicka (MKS MOS Procom System Wrocław) - 18 pkt, 10 zbiórek i 9 przechwytów, Wiktoria Stasiak (UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki) - 16 pkt, 14 zbiórek i 7 asyst, Wiktoria Zając (MOSiR Bochnia) - 10 pkt i 13 zbiórek.

W czwartek dokończenie grupowej rywalizacji. Wszystkie grające zespoły mają jeszcze szanse na 1/4 finału, choć najmniejsze ma MKS MOS Katowice, który musi wygrać ze Szkołą Gortata Politechnika Gdańska różnicą przynajmniej 26 punktów.

udostępnij