Zwycięzcy grup w półfinałach kadetek

Bat Kaszuby Kartuzy z UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki oraz MUKS Poznań ze Szkoła Gortata Politechnika Gdańska zagrają w 1/2 finału mistrzostw Polski do lat 16 kadetek. Żaden z półfinalistów nie przegrał w Żyrardowie jeszcze meczu.

Zwycięzcy grup wyraźnie dominowali w ćwierćfinałach. W żadnym ze spotkań nie doszło do zaciętej końcówki, a najniższa różnica punktowa wynosiła 18 punktów. Jednostronny był zwłaszcza mecz Bat Kaszuby Kartuzy z MOSiR Bochnia, w którym zawodniczki Moniki Tomaczkowskiej i Magdaleny Makurat do przerwy objęły prowadzenie 52:19.

Najlepszy zespół grupy A trafił 13 z 42 rzutów z dystansu, miał też o połowę mniej strat niż rywalki. Z double-double zawody zakończyła Agata Makurat (22 pkt, 11 zbiórek, 7 asyst i 3 przechwyty), która została zawodniczką meczu. Solidne statystyki zanotowały również Emily Kalenik (13 pkt i 13 zbiórek) oraz Cyntia Formela (15 pkt, 5 asyst i 3 przechwyty).

TERMINARZ I WYNIKI TURNIEJU FINAŁOWEGO U16 KOBIET

Również pierwsza kwarta miała duży wpływ na przebieg meczu UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki z MPKK Sokółw SA Sokółów Podlaski. Zespół Adama Rajkowskiego wyraźnie zdominował walkę pod tablicami - 48:23 w zbiórkach, miał też mniej strat. Double-double Wiktorii Stasiak (16 pkt i 15 zbiórek) oraz Gabrieli Zaron (13 pkt i 12 zbiórek). Maja Olczak (12 pkt i 10 zbiórek) oraz Dominika Mazurek rzuciły dla pokonanych 30 z 47 punktów.

Dominika Ullmann poprowadziła Szkołę Gortata Politechnika Gdańska - 29 pkt, 9 zbiórek, 3 asysty i 5 przechwytów do zwycięstwa nad MKS MOS Procom System Wrocław.  Double-double Aleksandry Mielnickiej (13 pkt i 13 zbiórek).

Wsparcie miejscowej publiczności nie wystarczyło UKS Trójka Żyrardów do pokonania MUKS Poznań. Drużyna z Wielkopolski poza słabą skutecznością z linii rzutów wolnych okazała się lepsza w każdym elemencie spotkania.  Najwięcej punktów dla poznanianek uzyskała Aleksandra Burzyńska - 12.