Kadra seniorek wyleciała do Stambułu

Reprezentacja Polski seniorek w dniu dzisiejszym wyleciała do Stambułu, gdzie w ramach kwalifikacji do EuroBasketu zmierzy się z Wielką Brytanią. Ze względów proceduralnych w zespołem nie poleciał Maroš Kováčik, którego zastąpi Karol Kowalewski.

news Zdjęcia | www.yukaphoto.com.pl

Reprezentacja Polski początkowo miała rozegrać w Stambule dwa mecze z Białorusią (12 listopada) oraz Wielką Brytanią (14 listopada), jednak spotkanie z Białorusią zostało odwołane z powodu zbyt dużej ilości zakażeń w zespole. Przed wylotem do Turcji drużyna podczas krótkiego zgrupowania w Warszawie, udoskonalała to nad czym pracowała podczas letniego obozu.

Rywalem kadry Polski będzie Wielka Brytania, która to w listopadzie 2019 roku wygrała w Wałbrzychu (75:63). - W zespole z Wielkiej Brytanii nie będzie Joey Leedham-Warner oraz Karlie Samuelson, a także Rachael Vanderwal. Co daje nam szansę, nie będę mówił na wygraną ale na to abyśmy dobrze zagrali i powalczyli.

- Każdy kolejny mecz jest najważniejszy i tak też będzie ze tym jednym meczem w Stambule. To spotkanie pokaże nam naszą jakość i formę w jakiej jesteśmy. Mamy siłę, mamy energię i będziemy walczyć! – mówi trener Maroš Kováčik.

Niestety Maroš Kováčik nie będzie mógł poprowadzić zespołu w Stambule, gdyż wykluczył go z tego wymagany przez FIBA Europe test RT-PCR. - Niestety z powodu pozytywnego wyniku testu PCR, nie mogę polecieć razem z zespołem do Stambułu. Drużynę na miejscu poprowadzi Karol Kowalewski oraz Martin Pospíšil, którzy przez cały czas będą mieli ze mną kontakt. Wierzę, ze drużyna pokaże charakter i wolę walki oraz w tych trudnych chwilach będziemy wszyscy razem jeszcze bardziej się wspierać – dodaje.

- Tak naprawdę z dnia na dzień dowiadujemy się nowych rzeczy, odnośnie zbliżającego się okienka eliminacyjnego. Na początku dowiedzieliśmy się, że mecz z Białorusią nie dojdzie do skutku, później okazało się, że trener Kováčik nie może z nami polecieć do Stambułu. Na pewno nie jest to łatwa sytuacja dla nas wszystkich, ale zdajemy sobie sprawę o co walczymy i jestem pewny, że mimo niesprzyjających okoliczności jesteśmy w stanie powalczyć o dobry wynik w meczu z Wielką Brytanią – ocenia cała sytuację Karol Kowalewski.

W Stambule wszystkie drużyny także zostaną poddane testom, a także w przypadku kadry Polski nastąpi to po powrocie zespołu do Warszawy.

Skład reprezentacji Polski:
- Adamowicz Julia/Enea AZS Poznań
- Dobrowolska Agata/1KS Ślęza Wrocław
- Drop Julia/CCC Polkowice
- Gajda Weronika/CCC Polkowice
- Kaczmarczyk Agnieszka/PolskaStrafaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski
- Kastanek Marissa/VBW Arka Gdynia
- Koc Martyna/DGT AZS Politechnika Gdańska
- Poboży Karolina/Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin
- Podgórna Kamila/VBW Arka Gdynia
- Rembiszewska Amalia/VBW Arka Gdynia
- Skobel Agnieszka/Kangoeroes Mechelen (Belgia)
- Sklepowicz Zuzanna/Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin
- Stankiewicz Angelika/KS Basket 25 Bydgoszcz
- Telenga Weronika/CCC Polkowice

Sztab szkoleniowy:
- Kowalewski Karol/trener reprezentacji
- Pospíšil Martin/asystent trenera
- Pasternak Bartosz/trener przygotowania motorycznego
- Lubik Marcin/fizjoterapeuta
- Kołodziej Piotr/fizjoterapeuta
- Błoński Marcin/lekarz

Mecz z Wielką Brytanią odbędzie się w sobotę (14.11) o godz. 19:00 w Stambule. Spotkanie będzie transmitowane na stronie sport.tvp.pl

udostępnij