Liderzy na setkę, triple-double Kacpra Majewskiego

Niezwykłą solidarnością wykazali się liderzy poszczególnych grup drugiej ligi koszykarzy. MKKS Żak Koszalin, UNB AZS UMCS Start Lublin, AZS AGH Kraków oraz Rycerze Rydzyna rzucili rywalom przynajmniej 100 punktów. Triple-double w przegranym po dogrywce meczu z Miastem Zakochanych Chełmno zanotował 19-letni skrzydłowy SMS PZKosz Władysławowo Kacper Majewski (18 pkt, 15 zbiórek oraz 12 asyst).

news Zdjęcia | MKKS Żak Koszalin

Trening rzutowy urządzili sobie zwłaszcza koszykarze MKKS Żak. Lider grupy A tylko w jednej kwarcie rzucił mniej niż 32 punkty, Zespół Piotra Ignatowicza wyraźną przewagę uzyskał już w pierwszej kwarcie, którą wygrał 38:18, w kolejnych tylko ten dystans powiększał. Koszalinianie mecz wygrali 131:59, a tylko jeden koszykarz spędził na parkiecie więcej niż 22 minuty. 17 punktów i 14 zbiórek Darrella Harrisa.

Niespodziankę sprawili koszykarze Sharks AWFiS Port Gdynia, którzy na własnym parkiecie pokonali Ogniwo Szczecin. O drugim zwycięstwie w sezonie gdynian przesądziła trójka Szymon Ćwikliński w ostatniej akcji meczu. Kilka chwil wcześniej, również trafieniem za trzy, do remisu doprowadził rozgrywający Iwo Olender. Drużynie ze Szczecina nie pomogło dziewiąte double-double z rzędu i dwunaste w sezonie Karola Pytysia (21 pkt i 11 zbiórek).

Dogrywka przesądziła o wyniku meczu SMS PZKosz z Miastem Zakochanym. Na 40 sekund przed końcem drużyna z Władysławowa prowadziła pięcioma punktami, ale straciła przewagę. Do dogrywki doprowadził rzutem z dystansu Daniel Belski (16 pkt i 13 zbiórek). SMS PZKosz nie pomogło triple-double Kacpra Majewskiego (18 pkt, 15 zbiórek i 12 asysty), który trzy dwucyfrówki zanotował jeszcze w podstawowym czasie gry.

Trójka wchodzącego z ławki Maksymilian Formella przesądziła o wygranej AMW Asseco Arka Gdynia w Inowrocławiu. Gospodarze rzucali jeszcze na zwycięstwo, ale próba Mateusza Marciniaka (22 pkt i 5 zbiórek) okazała się nieskuteczna. Wygrana sprawiła, że Gdynianie zrównali się liczbą zwycięstw z Notecią, nie uzyskali jednak korzystnego wyniku dwumeczu, gdyż pierwsze spotkanie przegrali 66:92.

Z trzycyfrową zdobyczą punktową swoje spotkanie zakończył też lider grupy B UNB AZS UMCS Start Lublin. Podopieczni Przemysława Łuszczewskiego pewnie pokonali KS Kutno, w parzystych kwartach tracąc łącznie zaledwie 7 punktów. Najlepszym punktującym lublinian Karol Obarek - 24 punkty,

Żadnych problemów z 16 wygraną z rzędu w drugiej lidze nie miał AZS AGH Kraków, który pokonał na wyjeździe GTK Sordrew Gliwice 112:72. Aż 31 punktów (11 na 21 z gry) rzucił dla gliwiczan Stanisław Heliński. Najlepszym punktującym Akademików Bartosz Wróbel- 30 punktów, 6 zbiórek i 4 przechwyty.

Dwa punkty we Wrocławiu wywalczyli Rycerze Rydzyna. Lider grupy D zwyciężył 100:81, przewagę budując systematycznie w każdej kwarcie. Przynajmniej 13 punktów rzuciło pięciu koszykarzy z Rydzyna, najwięcej wśród nich uzyskał Maciej Rostalski - 18.

Na uwagę zasługuje 18 punktów i 21 zbiórek Jakuba Simona z MKS Sokół Międzychód. Wicelider grupy D zwyciężył Nabzdyk BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 116:52.