Styczeń pod znakiem Dijo Maximus GOKiS Kąty Wrocławskie

Rok 2020 koszykarki Dijo Maximus GOKiS Kąty Wrocławskie zakończyły z bilansem 3-8, ale w styczniu nie mają sobie równych w grupie B pierwszej ligi. Podopieczne Małgorzaty Smektały-Siek wygrały czwarte spotkanie z rzędu w tym roku, a piąte w ogóle i znacznie przesunęły się w ligowej hierarchii. Nie do zatrzymania w grupie A jest SKK Polonia Warszawa, która w sezonie 2020/2021 nie przegrała jeszcze meczu.

news Zdjęcia | Dijo Maximus GOKiS Kąty Wrocławskie

Drużyna z Kątów Wrocławskich w styczniu pokonała już Pompax Tęcza Leszno, aspirujący do czołowych lokat w lidze Grot Lauer Pabianice, Lidera Swarzędz oraz w ostatni weekend Wisłę CanPack Kraków. W ostatnim meczu 2020 roku Dijo Maximus GOKiS zwyciężyły na wyjeździe AZS Umed Widzew Łódź.

Duży wpływ na dobrą passę zespołu z Dolnego Śląska miało dojście do składu Aleksandry Łaty. Wychowanka MKS MOS Wrocław z uwagi na studia medyczne przerwała grę w koszykówkę latem 2014 roku, w momencie gdy Ślęza Wrocław wywalczyła awans do Energa Basket Ligi Kobiet. Na boisko postanowiła wrócić w grudniu 2020 roku.

W swoim pierwszym meczu po tak długiej przerwie rzuciła 12 punktów i miała 4 zbiórki. Dijo Maximus GOKi wyraźnie przegrało wówczas z młodą drużyną MUKS Poznań, ale w kolejnych meczach wyniki zespołu były znacznie lepsze. Zespół Małgorzaty Smektała-Siek blisko sprawienia dużej niespodzianki był w połowie grudnia w starciu z liderem AZS Politechnika Korona Kraków, gdy jeszcze na minutę przed końcem przegrywał zaledwie jednym punktem. Później przyszła seria pięciu wygranych z rzędu, w tym czterech w 2021 roku.

Biała Gwiazda przegrywała z Dijo Maximus GOKiS od samego początku. Miejscowe pierwszą kwartę wygrały 23:8 i później kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku. Aleksandra Łata zakończyła spotkanie z dorobkiem 24 punktów, 10 zbiórek, 4 przechwytów oraz 8 wymuszonych fauli. Z double-double spotkanie zakończyła Jagoda Oses (21 pkt i 11 zbiórek).

Wobec mniejszej liczby meczów w styczniu z udziałem MUKS Poznań na drugie miejsce w tabeli przesunął się Grot Lauer Pabianice. Drużyna Sylwii Wlaźlak pokonała na wyjeździe Lidera Swarzędz, trafiając 9 z 19 rzutów z dystansu. Piąte double-double w sezonie uzyskała Magdalena Grzelak (24 pkt i 11 zbiórek), blisko była też Ewelina Gala - 24 pkt i 9 zbiórek. 22 punkty dla Lidera rzuciła wchodząca z ławki Aleksandra Żukowska.

Wyśmienitą serię kontynuuje warszawska Polonia. Czarne Koszule wygrały 15. kolejne spotkanie w sezonie, a biorąc pod uwagę poprzednie rozgrywki 20. Tym samym podopieczne Macieja Gordona poprawiły rekord drużyny z sezonu 1997/1998.

Derby z Mon-Pol po myśli koszykarek Polonii ułożyły się w drugiej kwarcie, którą miejscowe wygrały 28:13. Po 30 minutach gry drużyna ze stolicy prowadziła 70:49 i oddała inicjatywę rywalkom. Mon-Pol zdołał zbliżył się na dziesięć punktów na niecałe cztery minuty przed końcem (79:69), ale więcej strat nie zdołał już odrobić.

Double-double Klaudii Sosnowskiej (24 pkt i 13 zbiórek). 19 punktów Martyny Leszczyńskiej oraz Lucyny Kotonowicz z Mon-Pol.

Spotkanie AZS Politechnika Korona Kraków z MUKS Poznań odbyło się w połowie listopada. Więcej o tym spotkaniu można przeczytać TUTAJ Mecz AZS Uniwersytet Gdański - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki odbędzie się 6 lutego.