Kto zagra w finałach 2LK?

Dobiegła końca rywalizacja w turniejach półfinałowych 2 Ligi Kobiet. Z kompletem wygranych zmagania zakończył RMKS XBEST Rybnik. Do turnieju finałowego awans wywalczyły też Ósemka Lucyna Day Spa Skierniewice oraz Zagłębie Sosnowiec i UKS Huragan Wołomin.

news Zdjęcia | UKS Huragan Wołomin

O awansie z grupy B decydował układ trójkowy, a rywalizacja była zacięta do ostatnich sekund. Aby znaleźć się w turnieju finałowym UKS Huragan Wołomin potrzebował minimum dziewięciopunktowego zwycięstwa nad TS Ostrovia Ostrów Wlkp. Ostrovia, która była gospodarzem turnieju półfinałowego, rozpoczęła spotkania od wyniku 8:0. Im dłużej trwało jednak spotkanie, tym lepiej prezentowały sie zawodniczki z Wołomina.

Jeszcze przed przerwą UKS Huragan uzyskał prowadzenie, istotną dla losów rywalizacji serię notujac w trzeciej kwarcie. Od wyniku 49:48 wołominianki rzuciły 14 punktów z rzędu, a na początku czwartej kwarty prowadziły 67:50. Miejscowe rzuciły się do odrabiania strat, na moment zbliżając się nawet na odległość siedmiu punktów, ale później punkty rzucały już głównie zawodniczki UKS Huragan.

Double-double Zuzanny Ciecierskiej (20 pkt i 15 zbiórek).