MKKS Żak Koszalin w finale 2 Ligi Mężczyzn

Koszykarze MKKS Żak Koszalin drugi raz okazali się lepsi od AZS AGH Kraków w półfinale 2 Ligi Mężczyzn, dzięki czemu nie tylko uzyskali awans do dalszego etapu zmagań, ale także prawo gry w Suzuki 1 Ligi Mężczyzn. W Koszalinie zespół Piotra Ignatowicza wygrał 100:75. W drugiej parze półfinałowej mamy remis 1:1, po tym jak atut własnego boiska w meczu z UNB AZS UMCS Start Lublin wykorzystali Rycerze Rydzyna. Decydujące spotkanie w Lublinie 19 maja o godzinie 18.

Jednostroną, zdecydowaną wygraną MKKS Żak zakończył się drugi mecz półfinału w Koszalinie. Pierwsze spotkanie w Krakowie najlepszy zespół grupy A wygrał po zaciętej walce, w rewanżu zrobił wszystko, by w ostatnich minutach spokojnie czekać na końcową syrenę.

Mecz energicznie rozpoczęli Mateusz Pryć i Maciej Szewczyk, do których z biegiem czasu dołączyli doświadczeni Jakub Dłoniak i Darrell Harris. W efekcie tego koszalinianie po pierwszej kwarcie prowadzili 30:16 i nawet lepsza gra przyjezdnych nie wybiła ich z rytmu. Pod koniec pierwszej połowy Akademicy zbliżyli się na odległość pięciu punktów i mogli mieć nadzieję na odwrócenie losów rywalizacji.

Tak się jednak nie stało, bo po zmianie stron MKKS Żak ponownie przypominał zespół z pierwszej kwarty. Przewaga pod tablicami, połączona z dużą skuteczność spod kosza pozwoliła miejscowym powiększać przewagę. Gdy na trzy minuty przed końcem MKKS Żak objął prowadzenie 94:68, stało się jasne, że tej wygranej już nie straci.

Z kolejnym efektownym double-double mecz zakończył Darrell Harris (19 pkt i 19 zbiórek). Kolejny raz z roli gracza wchodzącego z ławki wywiązał się Konrad Koziorowicz (18 pkt, 3 zbiórki oraz 3 przechwyty). 9 punktów, 5 zbiórek i 9 asyst Marcina Zarzecznego.

Krakowianie zakończyli mecz bez Konrada Mamcarczyka oraz Pawła Zmarlaka (17 pkt). Ponownie skuteczności nie mógł odnaleźć dobrze pilnowany przez rywali Bartosz Wróbel (8 pkt, ale 3 na 16 z gry).

Wnioski z porażki w Lublinie wyciągnęli Rycerze Rydzyna, którzy na początku drugiej połowy prowadzili różnicą 20 punktów a mecz przegrali. Tym razem druga część trzeciej kwarty okazała się udana w wykonaniu zespołu Jędrzeja Jankowiaka.

Ten fragment zawodów Rycerze wygrali 19:8 i uzyskali wyraźną przewagę. Ozdobą spotkania był strzelecki pojedynek Kamila Chanasa z Michaelem Gospodarkiem, w którym każdy z graczy uzyskał 27 punktów. W drużynie gospodarzy równie aktywny był Dawid Bręk (22 pkt), a dobrą pracę pod tablicami oraz przy stawianiu zasłon wykonał Szymon Milczyński (12 pkt i 13 zbiórek).

Całe spotkanie na ławce lublinian spędził MVP grupy B i najlepszy punktujący zespołu Karol Obarek.

Wyniki 2. spotkań półfinałów 2 Ligi Mężczyzn

• 2 Liga Mężczyzn
  • 15.05.2021 13:00

MKKS Żak Koszalin

100 : 75

AZS AGH Kraków

Stan rywalizacji - 2:0 dla MKKS Żak, który awansował do finału 2LM i uzyskał prawo gry w Suzuki 1 Lidze Mężczyzn,

• 15.05.2021 19:00