Mustang Konin Mistrzem Polski 2021

W dniach 15-16 maja w Kole rozegrany został turniej Finałowy Polskiej Ligi Koszykówki na Wózkach. Mistrzem Polski sezonu 2020/2021 został Mustang Konin.

W sobotnich półfinałach zespół Mustanga Konin pokonał Salutare Wrocław 79:44, natomiast Pactum Scyzory Kielce Konstańciński IKS 70:53.

W niedzielnym meczu o brązowy medal po bardzo zaciętym pojedynku IKS Konstancin pokonał Salutare Wrocław 64:63, zdobywając zwycięskie punkty na 5 sekund do końca spotkania, dzięki którym to zawodnicy IKS-u mogli się cieszyć z brązowych „krążków”.

W wielkim finale zmierzyły się zespoły Mustanga Konin oraz Pactum Scyzorów Kielce. Koniński zespół od początku spotkania narzucił swój styl gry i uzyskał przewagę, którą kieleccy zawodnicy zniwelowali w pewnym momencie do 10 punktów. Doświadczenie „Mustangów” pozwoliło im utrzymać jednak bezpieczną przewagę i wygrać spotkanie 79:58.