UNB AZS UMCS Start Lublin w finale 2LM

Decydujący mecz półfinału 2 Ligi Mężczyzn dla UNB AZS UMCS Start Lublin. Podopieczni Przemysława Łuszczewskiego pokonali na własnym parkiecie Rycerzy Rydzyna 81:61 i awansowali do finału tych rozgrywek. W finale lublinianie zmierzą się z MKKS Żak Koszalin. Dzięki wywalczeniu miejsca w finale oba zespoły zapewniły sobie również prawo gry w Suzuki 1 Lidze Mężczyzn.

Rydzerze Rydzyna w całym spotkaniu prowadzili tylko raz, na początku spotkania. Koszykarze UNB AZS UMCS Start kilka razy budowali swoją przewagę, ale jeszcze w połowie trzeciej kwarty wynik był bliski remisu.

Od wyniku 47:47 gospodarze kolejny fragment spotkania wygrali 14:3. W tym czasie dwie trójki trafił m.in. wchodzący z ławki Bartłomiej Nycz. Zdyscyplinowani w obronie gospodarze dobrze poradzili sobie z zatrzymaniem skutecznego w dwóch wcześniejszych meczach Kamila Chanasa. Doświadczony rzucający Rycerzy w całym spotkaniu trafił tylko 3 z 13 rzutów z gry.

Goście często próbowali odrabiać straty rzutami z dystansu. W całym spotkaniu oddali o 9 rzutów więcej za trzy niż za dwa punkty, ale częściej nić co trzecią próbę trafiał Dawid Bręk (4 na 11).

W czwartej kwarcie wynik długo wynosił 61:52, a gdy już kolejne punkty zdobyli goście, podopieczni Przemysława Łuszczewskiego odpowiedzieli kolejnym trafieniami. Ostatnie cztery minuty gospodarze wygrali 18:5. Double-double Adama Myśliwca (19 pkt i 12 zbiórek) oraz Mateusza Wiśniewskiego (15 pkt i 10 zbiórek). Z 14 punktami i 9 asystami zawody zakończył Michael Gospodarek.

Wynik trzeciego meczu półfinału 2LM

• 2 Liga Mężczyzn
  • 19.05.2021 19:00

UNB AZS UMCS Start Lublin

81 : 61

Rycerze Rydzyna

Stan rywalizacji - 2:1 dla UNB AZS UMCS Start Lublin, który awansował do finału.