Wieści z kadry 3x3 #16: Hicks, Zamojski, Pawłowski i Rduch powalczą o awans do Tokio

Piotr Renkiel, trener główny Reprezentacji Polski 3x3 Mężczyzn, podał w jakim składzie nasza kadra powalczy w Graz o awans na XXXII Letnie Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020. 

news Zdjęcia | Fiba Basketball

Po dwóch miesiącach intensywnych przygotowań (Pruszków, Zakopane, Sierra Nevada, Novi Sad, Mrągowo – łącznie 36 dni szkoleniowych) Reprezentacja Polski 3x3 Mężczyzn jest w przededniu najważniejszego turnieju w historii polskiego 3x3. W poniedziałek zawodnicy dotarli do austriackiego Graz, gdzie przeszli testy PCR (tzw. „wejściowe”) do bańki, jaką będą kwalifikacje olimpijskie.

- Pierwszy raz mieliśmy możliwość przygotowania się od początku w pełnym zestawieniu. Całość przebiegła praktycznie zgodnie z planem. Nasi zawodnicy są bardzo mocni fizycznie i gotowi mentalnie na wywalczenie awansu na igrzyska już w Graz. Jestem bardzo zadowolony z pracy, jaką włożyli wszyscy kadrowicze oraz sztab szkoleniowy. Nie obyło się bez drobnych urazów, ale w przeddzień turnieju jesteśmy w 100% gotowi na przeciwników. Bardzo ważny był fakt, iż zostaliśmy zaszczepieni i mogliśmy normalnie trenować. Niektóre federacje nie miały takich możliwości jak my, co jest kolejnym atutem - podsumowuje Piotr Renkiel.

Regułą przyjętą jest, iż dzień przed turniejem organizowanym przez FIBA 3x3, na spotkaniu technicznym, sztaby podają ostateczny skład. Wprawdzie spotkanie to odbędzie się we wtorek o godzinie 21:00, ale zawodnicy już znają decyzję trenera.

- Wybór składu był trudny. Od kilku dni miałem problemy ze snem, kilkukrotne oglądanie sparingów i analiza zestawienia nie pozwalały spokojnie się położyć. Postawiliśmy na najbardziej ograną i doświadczoną w 3x3 czwórkę zawodników - wyjaśnia trener Renkiel.

Wybrana „czwórka” Szymon Rduch, Michael Hicks, Przemysław Zamojski oraz Paweł Pawłowski to czterej pierwsi zawodnicy z Top 10 rankingu FIBA 3x3 w Polsce. O bilet do Tokio Polska powalczy najsilniejszym możliwym składem.

- Przed nami tydzień wielkich sportowych emocji. Reprezentacja Polski 3x3 Mężczyzn od jutra będzie walczyć o historyczny awans na igrzyska olimpijskie Tokio 2020. Mocno trzymam kciuki, aby drużyna cel osiągnęła już w turnieju w Graz. Wybrany przez trenera Renkiela skład jest w stanie sprostać temu zadaniu. Hicks, Zamojski, Rduch i Pawłowski to przecież najlepsi polscy zawodnicy rankingu FIBA 3x3. Pokładamy w nich wielkie nadzieje - dodaje Prezes Polskiego Związku Koszykówki Radosław Piesiewicz.

Harmonogram spotkań Polaków w fazie grupowej turnieju:
- POLSKA – Czechy, 26 maja, godz. 18:15
- Mongolia – POLSKA, 26 maja, godz. 19:30
- POLSKA – Brazylia, 28 maja, 18:15
- Turcja – POLSKA, 28 maja, 21:10

Faza pucharowa turnieju (ćwierćfinały i 3 mecze o awans na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020) odbędzie się 30 maja 2021 r.

Relację live z turnieju będzie można śledzić na oficjalnym kanale FIBA 3x3 na YouTubie.

Wszystkie spotkania Biało-Czerwonych będzie można obejrzeć także na TVP Sport

udostępnij