AZS AGH Kraków z prawem gry w Suzuki 1LM

AZS AGH Kraków trzecim zespołem 2 Ligi Mężczyzn! W decydującym spotkaniu krakowianie pokonali Rycerzy Rydzyna 80:76, znacznie cześciej punktując po stratach niż rywale. Dzięki zajęciu trzeciego miejsca w rozgrywkach podopieczni Wojciecha Bychawskiego uzyskali prawo gry w Suzuki 1 Lidze Mężczyzn.

news Zdjęcia | AZS AGH Kraków

Drużyna z Grodu Kraka z kompletem wygranych wygrała rywalizację w grupie C, razem z fazą play-off notując serię 29 wygranych z rzędu. Pierwszej porażki w sezonie Akademicy doznali w Bielsku Podlaskim w trzeciej rundzie spotkań, a później dwukrotnie musieli uznać wyższość MKKS Żak Koszalin.

Z wyjątkiem meczu z drużyną z zachodniopomorskiego krakowianie za każdym razem wykorzystali atut własnego parkietu, który okazał się także kluczowy w meczu z Rycerzami Rydzyna. Przełom pierwszej i drugiej kwarty nie ułożył się jednak po myśli gospodarzy. Po dwóch trójkach Dawida Bręka oraz dobrej grze Kamila Chanasa i Szymona Milczyńskiego Rycerze objęli prowadzenie 36:24. Po rzutach z dystansu Konrada Mamcarczyka oraz Bartosza Wróbla na koniec drugiej kwarty zbliżyli się na trzy punkty.

Po zmianie stron lepiej prezentowali się miejscowi, wśród których aktywny i skuteczny był Mikołaj Smarzy. 21-letni skrzydłowy całe spotkanie zakończył z double-double (23 pkt i 15 zbiórek).

Rycerze po raz ostatni prowadzili w połowie trzeciej kwarty (46:45) od tego momentu odrabiali straty. Goście kilka razy zbliżali się później na odległość jednego trafienia z gry bądź doprowadzali do remisu, ale nie znaleźli się już na prowadzeniu. 20 punktów i 10 zbiórek zanotował Szymon Milczyński.

Wcześniej prawo gry w Suzuki 1 Lidze Mężczyzn uzyskali dwaj finaliści rozgrywek: MKKS Żak Koszalin i UNB AZS UMCS Start Lublin.

Wynik trzeciego meczu o 3. miejsce w 2LM

• 2 Liga Mężczyzn
  • 02.06.2021 18:00

AZS AGH Kraków

80 : 76

Rycerze Rydzyna

Stan rywalizacji - 2:1 dla AZS AGH. Krakowianie zajęli trzecie miejsce w 2LM i uzyskali prawo gry w Suzuki 1LM.