Koszkadra 3x3 zagra w ME!

Reprezentacja Polski 3x3 mężczyzn, która jest jedną z ośmiu drużyn biorących udział w igrzyskach olimpijskich Tokio 2020, wywalczyła awans na mistrzostwa Europy w Paryżu. Turniej kwalifikacyjny w Tel Awiwie Biało-Czerwoni zakończyli z kompletem wygranych, w decydującym spotkaniu ogrywając Chorwację 21:12. Niestety biletów do Paryża nie wywalczyły reprezentantki Polski, które w kluczowym spotkaniu uległy Hiszpankom. Mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 10 - 12 września w Paryżu.

news

Kwalifikacje do paryskiego turnieju zostały podzielone na dwa ośrodki. Pierwszy, gdzie rywalizowały nasze kadry, znajdował się w Tel Awiwie, drugi w rumuńskiej Konstancy. Awans do FIBA 3x3 Europe Cup uzyskały cztery najlepsze zespoły z każdej imprezy.

Biało-Czerwoni w grupie pokonali Hiszpanię (18:16) oraz Turcję (12:9). W meczu, który decydował o wyjeździe do Paryża okazali się lepsi od Chorwatów (21:12).

 

 

Skład reprezentacji Polski mężczyzn na kwalifikacje w Tel Awiwie

1. Hicks Michael (TS Wisła Chemart Kraków)
2. Pawłowski Paweł (Decka Pelplin)
3. Rduch Szymon (3x3 Jeddah)
4. Zamojski Przemysław (Anwil Włocławek)

Sztab szkoleniowy:

1. Renkiel Piotr – trener główny
2. Krzemień Justyna – fizjoterapeuta

 

Polki w zmaganiach grupowych wygrały zacięte mecze z Belgią (13:12) oraz Serbią (11:10). Niestety sił zabrakło Polkom w starciu z mocnymi Hiszpankami. Drużyna z Półwyspu Iberyjskiego wygrała 7:17 i to ona wywalczyła awans do mistrzostw Europy.

Skład reprezentacji Polski kobiet 3x3 na kwalifikacje w Tel Awiwie

1. Marciniak Marzena (Top Market MKS Pruszków)
2. Morawiec Aldona (TKH Hannover, Niemcy)
3. Pawłowska Anna (SKK Polonia Warszawa)
4. Sosnowska Klaudia (SKK Polonia Warszawa)

Sztab szkoleniowy:

1. Szlachta Karolina – trener główny
2. Wesołowski Michał – fizjoterapeuta

udostępnij