Czeszki nieznacznie lepsze od Polek w Matosinhos

Reprezentacja Polski do lat 16 kobiet ma za sobą drugie spotkanie w ramach FIBA Youth European Challengers 2021. Niestety Biało-Czerwone uległy rówieśniczkom z Czech 58:61.

news Zdjęcia | FIBA.BASKETBALL

Mecz lepiej rozpoczęły Czeszki, które objęły prowadzenie 11:3. W kolejnych minutach spotkanie się wyrównało i do początku trzeciej kwarty żadna ze stron nie uzyskała większej przewagi. Po zmianie stron Polki prowadziły nawet 43:35 w połowie trzeciej kwarty, ale nie potrafiły utrzymać tej przewagi. Końcówka to wojna nerwów, w której lepiej wypadły Czeszki.

Czechy - Polska 61:58 (14:17, 18:16, 13:12, 16:13)
Polska: D. Ullmann 15 (4), K. Ułan 13, N. Rutkowska 2, N. Tomasik 0, J. Jeziorna 0 oraz O. Pełka 13 (3), A. Burzyńska 6, M. Kusiak 5 (1), J. Susła 3 (1), W. Wiklak 1, D. Bednarek 0