Rosjanki lepsze od kadetek w Matosinhos

Reprezentacja Polski do lat 16 kobiet nie sprostała Rosji w meczu rozgrywanym w ramach FIBA Youth European Challengers 2021. Biało-Czerwone przegrały 58:65 i definitywnie straciły szanse na awans do przyszłorocznych mistrzostw świata U17.

Rosjanki umiejętnie wykorzystały swoje warunki fizycznie, przejmując kontrolę nad strefą podkoszową. Polki w całym spotkaniu zebrały tylko 19 piłek, czyli mniej niż rywalki na samej tylko atakowanej tablicy (21).

Pomimo wyraźnej przewagi pod koszem Rosjanek mecz był wyrównany. W połowie trzeciej odsłony nasz zespół prowadził różnicą pięciu punktów, a w decydującej czwartej kwarcie zespoły dzieliło zaledwie jedno trafienie z gry.

W końcówce Polki przez trzy minuty nie potrafiły zdobyć punktu, w tym czasie rywalki zanotowały serię 7:0. Tych strat podopieczne Iwony Jabłońskiej nie potrafiły już odrobić.

Rosja - Polska 65:58 (19:15, 12:16, 15:11, 19:16)
Polska: D. Ullmann 17 (2), K. Ułan 15, O. Pełka 4, N. Tomasik 3, N. Rutkowska 2 oraz M. Kusiak 8, J. Susła 4, J. Jeziorna 3, A. Burzyńska 2, P. Nilsson 0, W. Wiklak 0