Kadeci nadal niepokonani w Sofii

Trzeci mecz i trzecia wygrana reprezentacji Polski do lat 16 mężczyzn podczas European Challenger w Sofii. Biało-Czerwoni pokonali Bułgarię 80:76 i nadal są w grze o mistrzostwa świata do lat 17 w Hiszpanii. W sobotę o wyjazd na Półwysep Iberyjski Polacy zmierzą się z również niepokonanymi Niemcami.

news Zdjęcia | FIBA.Basketball

W dwóch pierwszych meczach w stolicy Bułgarii podopieczi Wojciecha Bychawskiego lepiej prezentowali się w drugiej połowie. Tym razem najlepsza w wykonaniu Polaków była druga kwarta, którą nasz zespół wygrał 35:17. Po zmianie stron gospodarze turnieju odrobili jednak straty i w czwartej kwarcie potrafili doprowadzić do remisu. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali jednak gracze znad Wisły, co skończyło się trzecią wygraną w imprezie.

Z double-double spotkanie zakończył Szymon Nowicki 17 pkt i 10 zbiórek.

Decydujące o awansie do przyszłorocznych mistrzostw świata spotkanie rozegrają w sobotę. Początek zawodów o godzinie 15:00 polskiego czasu.

Polska - Bułgaria 80:76 (15:20, 35:17, 11:19, 19:20)
Polska: P. Sowiński 17 (1), Sz. Nowicki 17 (1), M. Samiec 8 (1), J. Nowicki 8, I. Urban 0 oraz M. Kosiorowski 16 (4), K. Jaworski 4, J. Śmiglak 4, K. Kuczawski 2, J. Zapart 2, M. Nagel 2, I. Stolarz 0