Reprezentacja Polski poznała rywali w kwalifikacjach do MŚ

Koszykarska reprezentacja Polski zagra w grupie D w kwalifikacjach do mistrzostw świata, które w 2023 roku odbędą się na Filipinach, w Japonii oraz Indonezji.

news Zdjęcia | Wojciech Figurski/400mm.pl

Rywalami zespołu trenera Mike’a Taylora będą: Niemcy, Izrael oraz Estonia.

- Niemcy, Izrael i Estonia to bardzo konkurencyjni rywale, grupa będzie wyrównana. Znamy te zespoły i już nie możemy się doczekać początku rywalizacji w listopadzie. Rozpoczynamy realizację kolejnego zadania, czyli walkę o awans na drugie z rzędu mistrzostwa świata. Nie ma łatwej drogi na ten turniej. Mamy już doświadczenie z poprzednich kwalifikacji, więc zdajemy sobie sprawę, że każdy mecz ma znaczenie. Żeby tam awansować, trzeba zagrać świetnie we wszystkich sześciu okienkach - mówi Mike Taylor, trener reprezentacji Polski.

W pierwszej fazie drużyny zostały podzielone na osiem grup po cztery zespoły - spotkania będą rozgrywane systemem każdy z każdym, mecz i rewanż. Okienka reprezentacyjne na tym etapie zaplanowane są na listopad 2021 roku oraz luty i czerwiec 2022 roku. Trzy najlepsze drużyny każdej grupy awansują do kolejnej rundy.

W następnej fazie te trzy ekipy dołączą do trzech z innej grupy (wyniki poprzednich spotkań zostają zachowane). Okienka zaplanowane są na sierpień i listopad 2022 roku oraz luty 2023 roku. Na mistrzostwa świata awansują trzy najlepsze drużyny z połączonych grup - łącznie 12 zespołów.

Grupy kwalifikacji do mistrzostw świata 2023:

Grupa A: Serbia, Łotwa, Belgia, Słowacja
Grupa B: Grecja, Turcja, Wielka Brytania, Białoruś
Grupa C: Słowenia, Chorwacja, Finlandia, Szwecja
Grupa D: Niemcy, POLSKA, Izrael, Estonia
Grupa E: Francja, Czarnogóra, Węgry, Portugalia
Grupa F: Litwa, Czechy, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria
Grupa G: Hiszpania, Ukraina, Gruzja, Macedonia
Grupa H: Włochy, Rosja, Holandia, Islandia

 

udostępnij