Udany weekend AZS Politechnika Korona Kraków

Dobrze podróż do Wielkopolski będą wspominać koszykarki AZS Politechniki Korona Kraków, które w sobotę oraz niedzielę rozegrały w tej części Polski dwa mecze. Oba wygrały, dzięki czemu umocniły się na pierwszym miejscu w grupie B. Wysoka wygrana nad GTK II Gdynia pozwoliła drużynie MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski awansować na pierwsze miejsce w grupie A.

news

Nie pierwszy raz drużyna z Krakowa udała się w drugą część Polski na dwa mecze o punkty. W sezonie 2021/2022 ta podróż zakończyła się jednak po myśli podopiecznych Wojciecha Downar-Zapolskiego.

W pierwszym spotkaniu krakowianki wygrały w Gorzowie Wielkopolski 77:59, rozstrzygając losy spotkania w czwartej kwarcie. Jeszcze na początku ostatniej kwarty oba zespoły dzieliło zaledwie jedno trafienia z gry, ale dobra skuteczność z dystansu pozwolila przyjezdnym szybko powiększyć przewagę. W całym spotkaniu krakowianki trafiły 6 z 18 trójek, w tym w czwartej kwarcie pięć. Trzykrotnie z dystansu piłkę w koszu umieściła Daria Walczak.

W niedzielę Akademiczki zaprezentowały dobrą defensywę w środkowej części spotkania, dzięki czemu wygrały w Swarzędzu. W drugiej i trzeciej kwarcie krakowianki straciły łącznie zaledwie 13 punktów, same w tym czasie rzucając 33. Swoje doświadczenie wykorzystała Agnieszka Krzywoń, która była aktywna w każdej części boiska (11 pkt, 12 zbiórek i 8 asyst).

 

 

udostępnij