Izrael pokonał Polaków w pierwszym meczu

W pierwszym meczu kwalifikacji do mistrzostw świata Izrael pokonał reprezentację Polski 69:61. Kadra już w niedzielę w Lublinie zagra z Niemcami.

news Zdjęcia | Wojciech Figurski/400mm.pl

Tak jak zapowiadał trener Igor Milicić - reprezentacja rozpoczęła to spotkanie od bardzo mocnej defensywy, co przyniosło przechwyty i małe prowadzenie po trafieniu Marcela Ponitki. Po późniejszej trójce Jarosława Zyskowskiego było już 2:10! Po chwili rzut z dystansu dołożył debiutujący w kadrze Michał Kolenda. W sześć minut rywale potrafili zdobyć tylko dwa punkty, a Biało-Czerwoni mieli już 13 punktów przewagi. Ostatecznie po 10 minutach było 12:21.

W drugiej kwarcie gospodarze opanowali nerwy i zaczęli grać lepiej w ataku, przez co odrobili część strat. Po trójce Guya Pniniego zbliżyli się na zaledwie trzy punkty. Tomer Ginat po chwili dawał ekipie trenera Guya Goodesa przewagę. Polacy mieli problemy ze skutecznością, nie pomagała w tym nawet duża rotacja. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 31:27.

Dzięki zagraniu Michała Kolendy kadra traciła już zaledwie punkt do przeciwników na początku trzeciej kwarty. Polacy ciągle byli blisko, prezentując agresywną defensywę. Po chwili po rzutach wolnych Jakuba Schenka był już nawet remis. Izrael zareagował na to serią 8:0 i uciekał po trójce doświadczonego Gala Mekela. Po 30 minutach było 49:39.

W kolejnej kwarcie Dominik Olejniczak i Jakub Garbacz starali się nawiązać rywalizację w tym spotkaniu. Gospodarze cały czas kontrolowali jednak wydarzenia na parkiecie. Dopiero po późniejszej kontrze wykończonej przez Jarosława Zyskowskiego Biało-Czerwoni zbliżyli się na sześć punktów, a następnie trójkę dołożył Aleksander Balcerowski. Dzięki trafieniu Michała Kolendy Polacy przegrywali tylko dwoma punktami na minutę przed końcem! W kluczowych momentach na linii rzutów wolnych nie mylili się jednak Cohen oraz Mekel. Ostatecznie Izrael zwyciężył 69:61.

Izrael - Polska 69:61 (12:21, 19:6, 18:12, 20:22)

Izrael: Ginat 11, Mekel 11, Cohen 11, Levi 10, Pnini 9, Madar 8, Ziv 4, Menco 3, Zalmanson 2, Segev 0

Polska: Michał Kolenda 16, Balcerowski 11, Garbacz 10, Marcel Ponitka 5, Zyskowski 5, Schenk 4, Olejniczak 4, Łukasz Kolenda 3, Gielo 3, Dziewa 0, Karolak 0, Nizioł 0