Polki przegrywają po dogrywce w TNO

Pierwsze spotkanie reprezentacji Polski U15 kobiet w Turnieju Nadziei Olimpijskich nie zakończyło się po myśli naszego zespołu. Polki po dogrywce uległy rówieśniczkom ze Słowacji 64:71. We wtorek Biało-Czerwone zmierzą się z Czeszkami.

news Zdjęcia | Yukaphoto

Niezwykle zacięty przebieg miała końcówka spotkania Polek ze Słowaczkami.  Zespół Macieja Gordona jeszcze na minutę przed końcem czwartej kwarty prowadził 58:57, nie wykorzystując wcześniej trzech posiadań w ataku.

Słowaczki w krótkim odstępie czasu uzyskały cztery punkty, dzięki czemu wyszły na trzypunktowe prowadzenie 61:58. Po przerwie na żądanie polskiego sztabu akcją 2+1 popisała się Maja Kusiak, doprowadzając do remisu i tym samym dogrywki.

W dodatkowym czasie gry długo żadna ze stron nie potrafiła uzyskać punktu. Pierwsze przełamały się Słowaczki, które mimo starań naszych zawodniczek już do końca utrzymały korzystny dla siebie wynik.

Wszystkie spotkania TNO w Katowicach będzie można obejrzeć na oficjalnym kanale Polskiego Związku Koszykówki na YouTube.