Ewelina Gala MVP rundy zasadniczej w grupie B 1LK

Niezwykle wyrównana była rywalizacja o pierwsze miejsce w grupie B 1 Ligi Kobiet na koniec sezonu zasadniczego. Ostatecznie najlepszy okazał się Widzew i to właśnie liderka klubu z Łodzi Ewelina Gala została wybrana przez trenerów MVP sezonu zasadniczego 2021/2022.

news Zdjęcia | Widzew Łódź

Wyboru MVP (najbardziej wartościowej zawodniczki), najlepszego trenera oraz pierwszej piątki dokonali trenerzy wszystkich klubów grupy A oraz B pierwszej ligi kobiet, którzy na co dzień obserwowali rozgrywki.

Statuetki będą wręczane wyróżnionym zawodniczkom i trenerom podczas domowych meczów fazy play-off.

MVP sezonu zasadniczego 2021/2022 grupy B
Ewelina Gala (Widzew Łódź)

Wyrównana rywalizacja na boisku, znalazła swoje odzwierciedlenie w głosowaniu trenerów na MVP rundy zasadniczej. Przynajmniej po 1 głosie otrzymało sześć zawodniczek, w tym gronie najczęściej wymieniana była Ewelina Gala. Była reprezentantka Polski regularna była zwłaszcza w 2022 roku, w którym oprócz pierwszego spotkania w styczniu, w każdym meczu rzucała przynajmniej 13 punktów. Trzykrotnie w tym okresie kończyła też mecze z double-double. Silna skrzydłowa bądź środkowa w całym sezonie rzucała średnio 17,4 punktu, miała 8,9 zbiórki, 1,9 asyst oraz 2 przechwyty na mecz.

- Nie będę kłamać jeśli przyznam, że to dla mnie duże zaskoczenie. Wiele młodszych koleżanek z pierwszoligowego parkietu prezentuje naprawdę niezły poziom. To jest dobry prognostyk na przyszłość! Trzymam kciuki by jak najwięcej z nich znalazło swoje miejsce w Energa Basket Lidze Kobiet. Ja natomiast planuję zakończyć karierę po tym sezonie, dlatego ogromnie mnie cieszy takie wyróżnienie. Dziękuje serdecznie za każdy oddany głos. Nagroda ma charakter indywidualny, ale nie zostałaby mi przyznana gdyby nie praca całego klubu, trenerek i koleżanek z drużyny. Dziękuję za tą możliwość. Walczymy dalej w każdym meczu jak nakazuje Widzewskie serce – deklaruje przed rozpoczynającą się w weekend fazą play-off Ewelina Gala.

Wyniki głosowania

Grupa B

MVP

Ewelina Gala - 4 głosy
Agnieszka Krzywoń - 3 głosy
Martyna Stasiuk - 2 głosy
Eliza Łakoma - 1 głos
Aleksandra Łata - 1 głos
Weronika Papiernik - 1 głos

udostępnij