Reprezentacja Polski kobiet na zgrupowaniu we Wrocławiu

Najpierw był Kraków, a teraz czas na Wrocław – to właśnie na Dolnym Śląsku kolejne zgrupowanie ma reprezentacja Polski kobiet. Drużyna w poniedziałek uda się do Aten, by tam zmierzyć się m.in. z mistrzyniami Europy z Serbii.

news

Na obiektach WKK Wrocław trenuje 12 zawodniczek, które już w przyszłym tygodniu wezmą udział w międzynarodowym turnieju w Atenach. Zmierzą się tam z gospodyniami – Grecją, mistrzyniami Europy – Serbią oraz Chorwacją.

W porównaniu ze zgrupowanie w Krakowie, w składzie nie ma Aleksandry Pszczolarskiej, Jowity Ossowskiej, Julii Niemojewskiej, Amalii Rembiszewskiej. Do drużyny dołączyła natomiast Zuzanna Sklepowicz, grająca w poprzedni sezonie w zespole wicemistrza Polski z Lublina.

- Bardzo cieszmy się, że weźmiemy udział w tak dobrze obsadzonym turnieju. Ogromne podziękowania należą się Federacji, iż udało się załatwić taki turniej. To nie jest takie „zwykłe”, aby reprezentacja Polski miała okazję zagrać z mistrzem Europy! Dla nas będzie to bardzo fajne doświadczenie, gdyż będą tam także uczestniczy EuroBasketu – Grecja oraz Chorwacja. Pokaże nam to także na jakim etapie jesteśmy, a także jak dużo jeszcze pracy przed nami – mówi Maroš Kováčik, trener reprezentacji Polski.

- Kwalifikacje do EuroBasketu, który odbędzie się w 2023 roku – to jest nasz cel nadrzędny i każde zgrupowanie, które odbywa się teraz w lecie jest przygotowaniem do walki o ten turniej. Bardzo cieszymy się, że za kilka dni będziemy mieli okazję rywalizować w turnieju w Atenach. Tam zmierzymy się z bardzo silnymi drużynami, takimi jak Chorwacja oraz Serbia. Ta druga drużyna przygotowuje się także do mistrzostw świata, tak więc te spotkania pokażą nam w jakim obecnie miejscu tych przygotowań jesteśmy. Mamy młody zespół, jednak jest on szalenie ambitny i chce wygrywać. Nie ma on żadnych kompleksów, co pokazuje każdego dnia na treningach. Miejmy nadzieję, że te właśnie mecze pozwolą nam się przygotować jak najlepiej do rywalizacji w listopadzie. Będą one decydujące o awansie na najważniejszy turniej na Starym Kontynencie – dodaje.
 

Terminarz turnieju w Atenach:
14.06 17:00 Serbia - Polska
15.06 17:00 Polska - Chorwacja
16.06 19:30 Grecja - Polska

Skład reprezentacji Polski:
1. Agnieszka Skobel
2. Agata Makurat
3. Katarzyna Trzeciak
4. Julia Piestrzyńska
5. Anna Jakubiuk
6. Kamila Borkowska
7. Julia Drop
8. Anna Wińkowska
9. Weronika Gajda
10. Liliana Banaszak
11. Kamila Podgórna
12. Aleksandra Parzeńska
13. Zuzanna Sklepowicz
14. Weronika Telenga
15. Emilia Kośla

Sztab szkoleniowy:
1. Maroš Kováčik/trener reprezentacji
2. Martin Pospíšil/asystent trenera
3. Karol Kowalewski /trener asystent
4. Ewelina Kobryn/general manager
5. Maciej Krupiński/kierownik drużyny
6. Bartosz Pasternak/trener przygotowania motorycznego
7. Marcin Lubik/fizjoterapeuta
8. Marek Urbanik/fizjoterapeuta
9. Piotr Kołodziej/ fizjoterapeuta
10. Marcin Błoński/lekarz
11. Jakub Skowron/oficer prasowy

- Podczas zgrupowań, wszyscy pracują na 100% i nikt się nie oszczędza. Dziewczyny są bardzo zaangażowane, a postępy są widoczne. Przed zespołem turniej z bardzo mocnymi rywalami, co będzie znakomitą możliwością sprawdzenia się w warunkach meczowych. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że widać zespół głodny zwycięstw – mówi Ewelina Kobryn, menager reprezentacji Polski.

Po powrocie z Grecji zespół czekają jeszcze mecze kontrolne z reprezentacją Czech, które odbędą się w Trutnovie.

#KoszKadra

 

udostępnij