Reprezentacja Polski kobiet przegrywa w Czechach

Z bilansem dwóch porażek z czeskiego Trutnova, wróciła reprezentacja Polski. Dla zespołu prowadzonego przez Marosa Kovacika, były to ostatnie spotkania kontrolne podczas letniego grupowania.

W pierwszym spotkaniu Polki przez pierwsze 20 minut meczu, grały kosz za kosz.. prowadząc po 20 minutach gry i trafieniu Zuzanny Sklepowicz 29:27. Po zmianie stron od stanu 40:42, serię 11:0 zanotowały gospodynie i przed rozpoczęciem ostatniej kwarty prowadziły 56:43. W ostatniej kwarcie oba zespoły grały nieskutecznie, a wypracowana przewaga wystarczyła kadrze Czech do odniesienia zwycięstwa. Weronika Telenga zakończyła spotkanie z dorobkiem 16 punktów oraz 12 zbiórek, a 10 „oczek” dodała Aleksandra Parzeńska.

Drugie spotkanie rozegrane zostało za zamkniętymi drzwiami i również w nim, górą były gospodynie. Jakby tego było mało, padł taki sam wynik jak w pierwszym meczu. Ponownie najskuteczniejsza była Weronika Telenga – 12 punktów, 11 zbiórek.

Czechy - Polska 66:49 (15:15, 12:14, 29:14, 10:6)
Polska: Telenga 16 (11zb), Parzeńska 10, Skobel 7, Sklepowicz 5, Gajda 5, Wińkowska 3, Piestrzyńska 2, Makurat 1

Czechy - Polska 66:49 (12:10, 16:12, 19:16, 19:11)
Polska: Telenga 12 (11zb), Parzeńska 11, Wińkowska 10, Piestrzyńska 7, Gajda 6, Niemojewska 3