LOTTO 3x3 Team mistrzem Czech i z biletem na World Toura!

 Po dłuższej przerwie LOTTO 3x3 Team znów rozegrał turniej w podstawowym składzie. Podopieczni Piotra Renkiela udali się do Litomyśla, aby wziąć udział w finałowej rozgrywce o tytuł mistrza Czech. Stawka była podwójna, bowiem do wygrania był bilet na World Tour w Pradze!

news

 Polacy przez cały turniej szli jak burza. Żaden zespół nie był w stanie dorównać LOTTO 3x3 Team, o czym świadczą wyniki. Ani jeden zespół nie rzucił Polakom więcej, niż 15 punktów!

LOTTO 3x3 Team w półfinale zmierzył się z drużyną z Tel-Avivu. Mimo wysokiego prowadzenia Polaków w końcówce było odrobinę nerwów. Jednak dzięki świetnej formie strzeleckiej Łukasza Diduszko i Przemysława Zamojskiego zameldowaliśmy się w finale mistrzostw Czech.

W decydującym spotkaniu mieliśmy polski pojedynek - LOTTO 3x3 Team vs. Planet Team, a w składzie m.in. dobrze znany z parkietów Energa Basket Ligi, Aleksander Lewandowski. Mecz był jednak jednostronny. Zawodnicy Piotra Renkiela nie dali szans rywalom i tytuł mistrza Czech stał się faktem.

Najbardziej cieszy jednak wywalczony bilet na World Toura w Pradze!

- Cieszymy się bardzo ze zwycięstwa. W Czechach nigdy nie gra się łatwo. Fajnie, że dwa polskie zespoły wystąpiły w finale mistrzostw Czech. Naprawdę potrzebowaliśmy biletu na World Toura w Pradze. Mamy go i teraz duże wyzwanie przed nami! - komentuje kapitan LOTTO 3x3 Team, Przemysław Zamojski.


Wyniki:

LOTTO 3x3 Team - Energy Team (Słowacja) 21:12

LOTTO 3x3 Team - MEFERESu&a (Słowacja) 21:7


Ćwierćfinał: LOTTO 3x3 Team - Słowacja U23 21:11

Półfinał: LOTTO 3x3 Team - Tel-Aviv 17:15

Finał: LOTTO 3x3 Team - Planet Team (Polska) 21:12

udostępnij