Juniorki bez awansu do MŚ U19

Reprezentacja Polski do lat 18 kobiet zagra o 7. miejsce w mistrzostwach Europy dywizji A. W starciu, które stanowiło przepustkę do pierwszej szóstki turnieju i awansu do mistrzostw świata U19, Biało-Czerwone przegrały z Czeszkami 57:82.

Duży wpływ na wynik spotkania miał przełom drugiej i trzeciej kwarty. Przy wyniku 33:32 na minutę przed końcem pierwszej połowy dwie trójki trafiła Charlotte Velichova. Po zmianie stron rywalki nie tylko utrzymały siedmiopunktową stratę, ale potrafiły ją powiększyć. Mimo wyraźnej przewagi w polu trzech sekund nasz zespół miał problem ze skutecznością oraz popełnił aż 31 strat, co znalazło swoje odzwierciedlenie w końcowym wyniku.

Polki walkę na tablicach wygrały 53 do 36, zbierając aż 25 piłek w ataku. Uzyskały jednak o połowę mniej punktów niż Czeszki spod kosza, W odniesieniu wygranej podopiecznym Marka Lebiedzińskiego nie pomogło double-double Emily Kalenik (16 pkt i 16 zbiórek).

O 7. miejsce nasza kadra zagra z Finlandią. Początek niedzielnych zawodów o godzinie 17:45 polskiego czasu.

Czechy - Polska 82:57 (18:18, 21:14, 28:20, 15:5)
Polska: Makurat 18, Kalenik 16, Ullmann 11, Gilmajster 9, Ułan 2, Batura 1, Mielnicka 0, Piasecka 0, Walczak 0, Węcłaś 0, Zając 0.