Kadeci przegrywają z Turcją w ME

Na trzecim miejscu zakończyła zmagania w grupie C reprezentacja Polski do lat 16 mężczyzn. W ostatnim meczu grupowym Polacy ulegli Turcji 59:71 i o awans do ćwierćfinału zmierzą się z Hiszpanią.

news Zdjęcia | FIBA

Kluczowa okazała się walka pod tablicami. Turcy zanotowali aż 22 zbiórki w ataku, dzięki czemu z ponowienia akcji uzyskali 14 punktów (Polacy ani jednego). Pomimo wyraźnej przewagi rywali pod koszem oraz zbyt dużej liczby strat Polacy jeszcze w czwartej kwarcie mieli szansę na wygraną. Od wyniku 56:63 stracili jednak siedem punktów z rzędu.

Ponownie najlepszym punktującym naszej kadry był Mateusz Orłowski.

Poniedziałek jest dniem przerwy w mistrzostwach. Bój o ćwierćfinał Biało-Czerwoni rozegrają we wtorek. Początek spotkania o godzinie 14:15.

Turcja - Polska 71:59 (16:10, 15:12, 17:16, 23:21)
Polska: Orłowski 21, Baganc 9, Sternicki 8, Gusławski 7, Ratkowski 6, Leśniak 4, Grzejszczyk 2, Poradzki 2, Ambroziak 0, Kiejzik 0, Kowalczyk 0, Mońko 0.