Kadetów czeka walka o miejsca 9-16 w ME

Reprezentacja Polski do lat 16 mężczyzn nie sprostała Hiszpanii w ćwierćfinale mistrzostw Europy dywizji A. Tym samym Polaków czeka teraz walka o miejsca 9-16.

news Zdjęcia | FIBA

To nie było udane dla Biało-Czerwonych spotkanie. Hiszpania niemal od początku miała przewagę na parkiecie, która wraz z upływem minut uległa powiększeniu.

Rywale wygrali walkę pod tablicami, popełnili też mniej strat. W całym spotkaniu koszykarze z Półwyspu Iberyjskiego trafili blisko połowę rzutów z gry, wygrywając każdą z kwart.

Kolejne spotkanie w walce o miejsca 9 - 16 Polacy zagrają ze słabszym z pary: Słowenia - Holandia.

Hiszpania - Polska 96:54 (23:10, 27:13, 24:20, 22:11)
Polska: Leśniak 14, Orłowski 10, Sternicki 7, Kowalczyk 5, Ratkowski 5, Ambroziak 4, Grzejszczyk 4, Mońko 3, Baganc 2, Gusławski 0, Kiejzik 0, Poradzki 0.