Kadeci z utrzymanie w dywizji A

Reprezentacja Polski do lat 16 mężczyzn będzie rywalizować o miejsca 9 - 12 w mistrzostwach Europy. W starciu stanowiącym przepustkę do utrzymania w dywizji A Biało-Czerwoni pokonali Holandię 80:65.

news Zdjęcia | FIBA

Dobra postawa w drugiej i trzeciej kwarcie zapewniła naszej kadrze zwycięstwo nad Holandią. Polacy w środkowej części spotkania stracili łącznie 20 punktów, rzucając w tym czasie 50. Większość punktów nasz zespół uzyskał z pola trzech sekund, a dużą energię do gry zespołu wnieśli gracze wchodzący z ławki.

Końcwka pierwszej kwarty nie była jednak udana dla Polaków. Od wyniku 16:16 kolejny fragment spotkania kosz kadra przegrała 1:10. W kolejnej odsłonie Polacy zaczęli stopniowo jednak odrabiać straty, dzięki czemu na przerwę schodzili już prowadząc.

W ostatniej części meczu rywale zdołali odrobić część strat, ale przewaga Polaków nie była zagrożona.

Wygrana zapewniła naszej kadrze grę o miejsca 9 - 12 w mistrzostwach Europy i utrzymanie w dywizji A. Kolejnym rywalem kadry będzie w piątek Czarnogóra.

Holandia - Polska 65:80 (26:17, 10:26, 10:24, 19:13)
Polska: Baganc 16, Sternicki 14, Mońko 11, Leśniak 9, Ambroziak 6, Kowalczyk 6, Poradzki 6, Kiejzik 5, Grzejszyk 4, Orłowski 3, Ratkowski 0.