Kadetki dziesiątą drużyną ME dywizji A

Reprezentacja Polski do lat 16 kobiet na 10. miejscu zakończyła zmagania w mistrzostwach Europy dywizji A. W ostatnim spotkaniu turnieju Biało-Czerwone uległy Łotwie 51:76. Najlepszym zespołem Starego Kontynentu została Francja, która w finale pokonała Hiszpanię.

news Zdjęcia | FIBA

To było drugie spotkanie Polek z Łotwą podczas mistrzostw Europy. Oba zespoły rywalizowały wcześniej w grupie a mecz zakończył się wygraną rywalek. O wyniku konfrontacji przesądziła wówczas druga połowa, którą Łotyszki wygrały wyraźnie.

Także starcie o 9. miejsce miało podobny przebieg. Do przerwy mecz był wyrównany. Niestety po zmianie stron Polki systematycznie traciły dystans do rywalek. Łotyszki zdominowały strefę podkoszową, notując o 25 zbiórek więcej niż nasza kadra. Były też skuteczniejsze w rzutach z dystansu.

Mistrzostwo Europy wywalczyła Francja, która wyeliminowała Polki w 1/8 finału. Trójkolorowe pokonały Hiszpanię 65:61, a o wyniku spotkanie rozstrzygnęła dogrywka. Do dodatkowego czasu gry dwoma celnymi rzutami wolnymi doprowadziły Hiszpanki, które w dogrywce długo nie mogły zdobyć punktu. Brąz dla Chorwacji, lepszej w finale pocieszenia od Portugalii.

Do dywizji A spadły Niemcy, Litwa oraz Dania.

Polska - Łotwa 51:76 (16:17, 19:20, 10:24, 6:15)