Wielkopolskie najlepsze w turnieju o rozstawienie w dywizji A OOM

Wielkopolska zwyciężyła w rozgrywanym w Człuchowie turnieju o rozstawienie w dywizjji A Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży dziewcząt. Podopieczne Tomasza Pochylskiego i Katarzyny Motyl zakończyły zmagania z kompletem wygranych. Drugie miejsce dla Pomorskiego a na trzecim miejscu rywalizację zakończyło Dolnośląskie. Turniej finałowy OOM dziewcząt odbędzie się na początku marca 2023 w Łańcucie.

news Zdjęcia | True Photo Agnieszka Żukowska

MVP turnieju o rozstawienie dywizji A
Gabriela Stefanowicz (Wielkopolska)

Pierwsza piątka turnieju o rozstawienie dywizji A
Joanna Bąk (Wielkopolska), Maja Kiedyk (Pomorze), Nicola Brzeska (Pomorze), Emilia Wrońska (Dolny Śląsk), Julia Kochajkiewicz (Dolny Śląsk)

MVP poszczególnych drużyn turnieju o rozstawienie
Zofia Rój (Wielkopolska), Martyna Wasilewska (Pomorze), Milena Kozińska (Dolny Śląsk), Oliwia Okruszek (Łódzkie), Marta Makuła (Śląsk), Marlena Korf (Warmia i Mazury)

Starcie ubiegłorocznego zwycięzcy Pomorskiego z Wielkopolskim na zakończenie pierwszego dnia zmagań ostatecznie zdecydowało o pierwszym miejscu w turnieju o rozstawienie. Do przerwy różnicą dziewięciu punktów prowadziła drużyna z północnej Polski. Po zmianie stron inicjatywę przejęła Wielkopolska, która zanotowała kilka kilkupunktowych serii. Od stanu 42:55 Wielkopolska kolejny fragment wygrała 20:7. Skuteczna była Gabriela Stefanowicz, która w tym fragmencie spotkania rzuciła połowę punktów zespołu.

W ostatnich siedmiu minutach zawodów Wielkopolska umieściła w koszu tylko jeden rzut z gry, ale skuteczniej niż Pomorze wykonywała rzuty wolne. Wygraną przypieczętowały dwa celne rzuty Gabrieli Stefanowicz - 9 na 10 za 1.

GALERIA ZDJĘĆ Z PIERWSZEGO DNIA TURNIEJU

GALERIA ZDJĘĆ Z DRUGIEGO DNIA TURNIEJU

GALERIA ZDJĘĆ Z TRZECIEGO DNIA TURNIEJU

W turnieju o rozstawienie Dywizji A wzięły udział drużyny sklasyfikowane na miejscach 1-6 w sezonie 2021/2022. Tytułu broni Pomorskie.

Klasyfikacja końcowa turnieju o rozstawienie

1. Wielkopolskie
2. Pomorskie
3. Dolnośląskie
4. Łódzkie
5. Śląskie
6. Warmińsko-Mazurskie

Podział na grupy w turnieju finałowym Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży dziewcząt, który odbędzie się na początku marca 2023 w Łańcucie.

Grupa I 

Wielkopolskie
Łódzkie
Śląskie
Kujawsko-Pomorskie

Grupa II

Pomorskie
Dolnośląskie
Warmińsko-Mazurskie
Mazowieckie

 

udostępnij