Faza grupowa finałów OOM za nami

Turniej finałowy Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży chłopców wszedł w decydującą fazę. Od środy do piątku rozgrywane były mecze fazy grupowej, w weekend czeka nas zaś rywalizacja w strefie medalowej oraz walka o utrzymanie w dywizji A. Wszystkie spotkania będzie można śledzić na oficjalnym kanale YouTube PZKosz.

news

Podobnie jak w turnieju o rozstawienie w dywizji A w Radomiu ton rywalizacji w Przemyśli nadawały reprezentacje Wielkopolski oraz Mazowsza, które wygrały swoje grupy. Oba zespoły decydujące o kolejności w grupie mecze rozegrały w piątek.

Wielkopolskie nie bez kłopotu pokonało reprezentację Kujawsko-Pomorskiego 72:65, prezentując się lepiej niż rywale w walce po tablicami. Zespół Cezarego Kurzawskiego i Darii Mieloszyńskiej-Zwolak popełnić przy tym mniej strat oraz wymusił więcej przewinień, po których miał okazję wykonywać rzuty wolne.

Na pierwszej pozycji rywalizację w grupie B zakończyło zaś Mazowieckie. Na zamknięcie zmagań grupowych drużyna prowadzona przez Michała Tomaszewskiego i Wojciecha Rogowskiego pokonała Pomorskie 80:56, wyraźną przewagę notując w czwartej kwarcie. Z double-double spotkanie zakończył Mateusz Niewęgłowski (15 pkt, 16 zbiórek i 5 asyst).

Pomorskie, które podczas listopadowej rywalizacji o rozstawienie miało bilans 1-4, zmagania w grupie B zakończyło na drugiej pozycji i zagra o medale. O 17:30 drużyna z północnej Polski zmierzy się z Wielkopolską. Dwie i pół godziny wcześniej w drugim meczu o finał Mazowieckie zmierzy się zaś z Kujawsko-Pomorskim.

O utrzymanie zagrają zaś dwie najlepsze drużyny dywizji B: Małopolskie i Zachodniopomorskie oraz Dolnośląskie i Śląskie. Trzecie w grupie A Małopolskie zmierzy się ze Śląskim (godzina 12:30), zaś na rozpoczęcie sobotnich zmagań o godzinie 10:00 Zachodniopomorskie zagra z Dolnośląskim.

 

 

KOMPLET WYNIKÓW || TABELE POSZCZEGÓLNYCH GRUP

udostępnij