LOTTO 3x3 Team w Amsterdamie

LOTTO 3x3 Team swoje pierwsze tegoroczne turnieje rozgrywa w Amsterdamie, gdzie główną nagrodą są dwa bilety na udział w turniejach World Tour.

news

Łącznie w Amsterdamie drużyna weźmie udział w trzech turniejach kwalifikacyjnych, które mogą dać awans do turnieju finałowego. Zespół, który zdobędzie najwięcej punktów podczas turniejów kwalifikacyjnych zgarnie jeden z dwóch biletów na World Tour. Kolejny będzie można wygrać w turnieju finałowym, jaki rozegrany zostanie w dniach 19-20 marca. - Rozpoczynamy sezon z drużyną LOTTO 3x3 Team turniejem w Amsterdamie, który będzie jednym z trzech turniejów kwalifikacyjnych do turnieju finałowego. Jest to dosyć intensywny system, gdyż gramy praktycznie każdego dnia. Drużyna, która po trzech turniejach kwalifikacyjnych będzie miała najwięcej punktów w rankingu uzyska bilet na World Tour w Manili. Natomiast zwycięzca turnieju finałowego, uzyska kolejny „bilet” – tym razem na World Tour w Makau. Jedziemy tam z myślą o wywalczeniu przynajmniej jednego „biletu”, ale także chcemy zdobyć jak najwięcej punktów do rankingu. Łącznie rozegramy cztery takie turnieje – mówił przed startem Piotr Renkiel, trener LOTTO 3x3 Team.

Skład LOTTO 3x3 Team:
- Przemysław Zamojski
- Mateusz Bierwagen
- Paweł Pawłowski
- Szymon Rduch

STOP 1

Pierwszy turniej rozrywany na Amsterdam Velodrome, LOTTO 3x3 Team zakończył na półfinale po porażce 19:21 z zespołem z Dusseldorfu. Faza grupowa zakończona została z kompletem zwycięstw, a w ćwierćfinale aż 22:7 pokonana została Manila Chooks!

- Kończymy rywalizację w grupie z dwoma zwycięstwami, co nas bardzo cieszy. W pierwszym meczu spełniliśmy wszystkie założenia, co dało ważną wygraną na początek rywalizacji. Zupełnie inny był drugi mecz, gdzie daliśmy wrócić drużynie z Hannoveru do gry i mieli nawet okazję na doprowadzenie do remisu. Udało się jednak wygrać, co dało awans do ćwierćfinału z 1. miejsca – mówił po fazie grupowej Piotr Renkiel, trener LOTTO 3x3 Team

1. LOTTO 3x3 Team 2/0
2. Hannover 1/1
3. Paramaribo 0/2

LOTTO 3x3 Team - Paramaribo 22:14
LOTTO 3x3 Team - Hannover 16:14
Manila Chooks! - LOTTO 3x3 Team 7:22
Dusseldorf - LOTTO 3x3 Team 21:19

- Jeśli chodzi o mecz półfinałowy, to kontrolowaliśmy wszystko na początku. Niestety seria kilku błędów w kolejnych minutach, dała przewagę rywali. Musieliśmy gonić wynik, jednak zabrakło nam na to czasu. Nie jesteśmy zadowoleni z tego wyniku, gdyż liczyliśmy minimum na finał. Jesteśmy dobrze przygotowani fizycznie, tak więc liczymy w kolejnych turniejach na poprawę tego 3. miejsca – dodał po zakończeniu rywalizacji Piotr Renkiel.

STOP 2

Drugi turniej w Amsterdamie LOTTO 3x3 Team zakończył na fazie ćwierćfinałowej, ulegając drużynie gospodarzy 10:21. W fazie grupowe padł wynik 1-1, po wygranej z Paramaribo oraz porażce z drużyną z Toronto.

1. Toronto 2/0
2. LOTTO 3x3 Team 1/1
3. Paramaribo 0/2

LOTTO 3x3 Team - Paramaribo 22:10
LOTTO 3x3 Team - Toronto 14:20
Amsterdam - LOTTO 3x3 Team 21:10

- Niestety po ciężkim meczu ćwierćfinałowym, przegraliśmy z gospodarzami i ostatecznie zajęliśmy 5. miejsce w drugim turnieju. Aby wywalczyć bilet do Manili na Word Tour, musimy liczyć na porażki drużyny z Amsterdamu. Nie zmienia to naszego nastawienia, gdyż walczymy o zwycięstwo w każdym kolejnym meczu i wciąż jesteśmy w grze o bilet na World Tour w Macau – powiedział po zakończeniu STOP 2, Piotr Renkiel.

STOP 3

Dwa mecze w fazie grupowej, dało awans z 1. Miejsca oraz team MANILA Chooks! Za ćwierćfinałowego rywala w ostatnim turnieju kwalifikacyjnym w Amsterdamie. Mecz ten z dużą przewagą wygrał LOTTO 3x3 Team, który w kolejnej rundzie trafił na zespół gospodarzy. Walka o finał trwała do samego końca, lecz ostatecznie zakończyła się wygraną rywali. A jak ostatni turniej ocenia Piotr Renkiel, trener LOTTO 3x3 Team?

- Zagraliśmy bardzo fajne spotkanie z drużyną z Amsterdamu, gdzie tak naprawdę trzy ostatnie akcje zadecydowały o naszej porażce. Jestem mimo to zadowolony, gdyż z każdym turniejem nasza rośnie i wyciągamy wnioski i niwelujemy błędy. Przed turniejem finałowym, gdzie stawką jest m.in. bilet na World Tour, jesteśmy na bardzo dobrej pozycji do tego.

1. LOTTO 3x3 Team 2/0
2. Jerusalem 1/1
3. Dusseldorf 0/2

Dusseldorf - LOTTO 3x2 Team 10:21
LOTTO 3x3 Team - Jerusalem 21:20
Manila Chooksz! - LOTTO 3x3 Team 13:21
Amsterdam - LOTTO 3x3 Team 22:18
 

***

Terminarz 3x3 PRO League Netherlands 2023 Winter Edition:
FINAŁ 19-20.03.2023

udostępnij