Nations League U21: dzień 1 [NA ŻYWO]

Zapraszamy na relację na żywo z najważniejszych wydarzeń rozgrywanego w Krakowie cyklu turniejów Nations League U21 - jednego z najważniejszych młodzieżowych w koszykówce 3x3.

Mecze można oglądać na Placu Wielkiej Armii Napoleona w Krakowie. Partnerem wydarzenia jest Województwo Małopolskie.

Szczegóły techniczne związane z imprezą można znaleźć na oficjalnej stronie FIBA.

Transmisja w kanale YouTube FIBA 3x3.

RELACJA WYMAGA ODŚWIEŻANIA

19:21 Dekoracja za nami, dziękujemy, że byliście z nami. Widzimy i słyszymy się jutro od 13:00!

19:15 Ależ końcówka! Było blisko, ale przegrywamy 19:21

19:12 Czerniewicz błyskawicznie odpowiada za 2!

19:12 Polacy również przekroczyli limit fauli, a Izrael wykorzystuje oba rzuty. 14:18

19:04 Trochę odjechał nam Izrael - 7:11

19:02 Czerniewicz zdobywa szósty punkt dla naszego zespołu - 4 minuty meczu za nami, 8:6 dla Izraela

19:00 Izrael po raz pierwszy na prowadzeniu po rzucie dwupunktowym - 6:5

18:48 Lis aktywny! 4:3 dla Polski

18:56 Piotr Lis otwiera wynik spotkania! A na trybunach młodszych kolegów dopinguje Mateusz Szlachetka

18:54 Zespoły zaprezentowane! Możemy zaczynać

18:48 A zaraz mecz, na który wszyscy czekamy - finał Polska - Izrael!

18:47 Hiszpania zwycięzcą żeńskiego turnieju Nations League! Pokonuje Niemcy 18:16

18:46 Ostatnie sekundy finału - 16:11 dla Hiszpanii

18:44 Polki odpadły z mocną drużyną, Hiszpania prowadzi z Niemcami 14:10, 2 minuty do końca

18:36 Hiszpania zwiększa przewagę z każdą minutą - po czterech jest 7:5 dla nich

18:29 Zaczęliśmy finał pań! Niemki prowadzą 1:0

18:12 A przed nami już tylko dwa najważniejsze spotkania, najpierw finał pań: Niemcy kontra Hiszpania

18:11 Izrael będzie rywalem Polaków w finale! Pokonuje Austrię 22:11

18:10 Izrael wrzucił wyższy bieg - prowadzi już 18:11

18:07 To teraz Austria musi gonić Izraelm, który prowadzi 12:10. Jeszcze trzy minuty tej rywalizacji

18:02 Time-out. Bliżej finału Austria, która prowadzi z Izraelem 8:6, a do końca 6 minut

17:50 A za kilka minut poznamy rywala Polski w finale. Wyłoni go starcie Izraela z Austrią

17:49 Hiszpania w finale! Rozjechała wręcz Austrię 21:4, która z powodu kontuzji jednej zawodniczki musiała grać w trzyosobowym składzie

17:41 Finał z udziałem Polaków rozegrany zostanie o 18:55, a naszym przeciwnikiem zostanie zwycięzca meczu Izrael - Austria

17:35 Piąty puntk Hiszpanek, a więc Polek zabraknie w finale

17:28 To bardzo ważne spotkanie z punktu widzenia Polek. Nadal mogą awansować, ale pod warunkiem porażki Hiszpanek i to przy założeniu, że nie zdobędą więcej niż cztery punkty... Mało realne, ale dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe!

17:26 W harmonogramie starcie Hiszpanii i Austrii w rywalizacji kobiet

17:25 Niemcy wygrywają 18:15 i są najlepsi w grupie - zaraz po Polsce ;)

17:24 Duże emocje w meczu naszych rywali - 20 sekund przed końcem za dwa trafiają Niemcy i prowadzą 16:14!

17:18 Niemcy - Hiszpania 9:9 na trzy minuty przed końcem

16:55 To teraz czekamy na rywali Polaków w grupie: Niemców i Hiszpanów

16:54 Niemki nie miały problemu ze Szwajcarią - wygrywają 22:4

16:26 Krótka przerwa i może ciekawiej będzie w starciu Niemiec ze Szwajcarią pań

16:25 Nie było to porywajace widowisko. Izrael wygrywa 22:7

16:20 W końcu Szwajcaria się przełamuje - pierwsze dwa punkty na ich koncie w szóstej minucie spotkania

16:20 Czegoś takiego nie widzieliśmy - 14:0....

16:18 Niecodzienny wynik - 13:0 dla Izraela!

16:09 Teraz starcie Izraela ze Szwajcarią - wracamy do rywalizacji panów

16:07 O tym czy awansujemy do finału zadecyduje starcie Hiszpanii z Austrią

16:05 Bukowczan celnie! 15:10 - takim wynikiem kończy się nasze starcie z Austrią!

16:05 Bukowczan faulowana pod koszem. Ale nie wykorzystuje wolnego

16:04 Odrabiają Austriaczki... 10:14 - jeszcze minuta gry

16:03 Ależ walka Rogozińskiej! Ale od dłuższego czasu na tablicy utrzymuje się wynik 14:7. Półtorej minuty do końca

15:59 Walkowska zdobywa 14 punkt dla biało-czwerwonych, jest 14:6 - coraz bliżej zwycięstwa

15:58 Znów za dwa Bukowczan!!

15:57 Austria zaczyna gonić, ale Polki odpowiadają celnym rzutem za dwa Kornelii Bukowczan! 10:4

15:52 Przy pierwszej przerwie telewizyjnej jest  8:2 dla naszej reprezentacji

15:49 Polska z impetem weszła w mecz - prowadzi 6:0!

15:47 Polki zaczynają od prowadzenia 2:0

15:45 Teraz czas na mecz Polek z Austrią

15:40 Jak oni to odwrócili? Polska w finale!

15:39 COŚ NIESAMOWITEGO!!!!! POLACY TRAFIAJĄ RÓWNO Z SYRENĄ I POKONUJĄ HHISZPANIĘ 21:20!!!

15:39 PIOTR LIS!!!! jeden celny, remis - piłka dla Polaków

15:38 Faul Polaków, nie trafiają Hiszpanie, zbierają Polacy i to oni mają dwa wolne na wygraną! Piotr LIIIIIS!

15:37 Ostatnie 12 sekund - przegrywamy 18:20

15:36 Formella trafia spod kosza - 18:19

15:36 "Polska biało-czerwoni" na trybunach

15:35 Minuta i 19 sekund do końca, szósty faul Polaków - Hiszpania zamienia rzut na punkt

15:34 Faulowany Daniel Ziółkowski trafia dwa razy i doprowadza do remisu 17:17

15:33 Ale Hiszpanie trafiają za 2... 1:41 do końca, czas dla Polski

15:33 Wykorzystuje jeden z dwóch wolnych i mamy remis 15:15

15:32 Ale cenna akcja Czerniewicza! Trafia za dwa z faulem, czym poderwał trybuny!! 14:15

15:32 Ziółkowski również dwukrotnie trafia z osobistych

15:31 Niestety Hiszpania również bezbłedna na linii - 14:10 dla nich

15:29 Piotr Lis dwukrotnie celnie na linii rzutów wolnych! 10:11

15:27 Czerniewicz na 8:9, ale co się zbliżamy, rywale odskakują na dwa punkty

15:27 Cóż za wsad Maksa Formelli! Przegrywamy już tylko 7:8

15:25 Maksymilian Fomella znów trafia do kosza i odrabiamy jeden z czterech brakujących punktów

15:24 Znów Poacy z przewinieniem technicznym. Drużyna rywali nie wykorzystuje jednak rzutu wolnego - 8:4

15:23 Dwa razy za dwa Hiszpania - prowadzi 7:3

15:21 Maks Formella i mamy remis 3:3!

15:19 Hiszpanie ruszyli do akcji - prowadzą 3:1

15:17 Polacy zaczęli od prowadzenia

15:11 A my czekamy na mecz, który może dać lub odebrać finał Polakom! Polska - Hiszpania, czas na rozgrzewkę

15:10 Szwajcaria przegrywa z Izraelem 10:17

14:49 Polska para Katarzyna Zuchowicz - Michał Sosin poprowadzi to spotkanie

14:37 Chwila przerwy i na boisku zaprezentują się koszykarki Izraela i Szwajcarii

13:52 Pierwszy punkt dla Polek zdobywa Rogozińska - na tablicy 1:1

13:49 Polacy rozgrzali kibiców, miejmy nadzieję, że ci pomogą również Polkom w starciu z Hiszpanią!

13:47 Czas na Polki! W tym turnieju zagrają Kornelia Bukowczan, Aleksandra Mitrowska, Alicja Rogozińska, Klaudia Walkowska

13:45 Formella nie trafia pierwszego wolnego, ale drug celny, a Niemcy trafiają w bok tablicy. Zwyciężamy 20:19!

13:45 Przewinienie techniczne Polaków a więc wolny dla Niemców i mamy remis 19:19...

13:44 19:18 dla Polski! 3 sekundy do końca i dwa rzuty wolne dla nas

13:43 26 sekund do końca, time-out dla Niemców przy trzech punktach prowadzenia Polaków

13:42 Ziółkowski raz i Ziółkowski dwa! 18:15

13:42 Ostatnia minuta, dwa rzuty wolne dla Polski przy naszym punktowym prowadzeniu

13:41 Na posterunku Piotr Lis, ale odpowiadają Niemcy - 16:15

13:40 Ależ wsad Niemców! Punkt różnicy

13:40 Polacy przekroczyli limit fauli, dwa rzuty wolne dla Niemców, ale wykorzystują tylko jeden z nich

13:39 Piotr Lis pakuje do kosza! 15:12, utrzymuje się nasza przewaga na 2 i pół minuty przed końcem

13:37 Polacy grają jak z nut! Prowadzimy 14:10

13:35 Celnie odpowiada jednak Piotr Lis - 12:9

13:35 Za dwa trafiają Niemcy... 11:9

13:34 Ziółkowski zwiększa przewagę Polaków do 4 oczek! 5 minut do końca

13:33 Maks Formella podwyższa na 10:7!

13:30 Ziółkowski podwyższa na 7:5

13:30 Błażej Czerniewicz trafia rzut wolny i wyprowadza polski zespół na prowadzenie 6:5!

13:28 Ziółkowski wykorzystuje sytuację spod kosza i po dwóch minutach gry remisujemy 5:5

13:26 Maks Formella i mamy remis 4:4!

13:26 Przypomnijmy, że kadrze Niemiec U21 grają zawodnicy, którzy pokonali pierwszą reprezentację Polski na Igrzyskach Europejskich, a więc rywal klasowy

13:25 Daniel Ziółkowski z pierwszym punktem dla Polski! 1:0

13:22 Głośne "Polska, Polska" na trybunach - nasi zawodnicy wychodzą na prezentację

13:20 Polacy wystąpią w składzie: Błażej Czerniewicz, Maksymilian Formella, Piotr Lis, Daniel Ziółkowski

13:19 Rozgrzewają się już koszykarze Niemiec i Polski!

13:18 Na stadionie pojawia się reprezentacja Polski kobiet - przywitana gorącym aplauzem publiczności (podobnie zresztą jak trener panów Michał Hlebowicki)

13:17 Niemki prowadziły przez większość spotkania i wygrały 12:9, chociaż w końcówce Izrael nadrobił nieco punktów

13:03 Mocno spotkanie zaczęły Niemki - prowadzą 5:1 po dwóch minutach gry

12:57 Za chwilę prezentacja i rozpoczynamy turniej!

12:44 Polaków zobaczymy dość szybko - o 13:25, Polki - zaraz po nich (13:50)

12:41 Na rozgrzewkę weszły już zawodniczki reprezentacji Niemiec i Izraela - one zagrają pierwszy mecz

12:38 Witajcie z boiska spod Wawelu! Piękna niedziela zachęca do obejrzenia meczów z trybun