Kadetki z drugą wygraną w Mistrzostwach Europy!

Po piątkowej wygranej nad Chorwacją, przyszedł czas na kolejne zwycięstwo reprezentacji Polski do lat 16 kobiet w Izmirze. Biało-Czerwone po udanej czwartej kwarcie pokonały Izrael 64:54, uzyskując wyraźną przewagę w polu trzech sekund. Polska jest jedynym zespołem w grupie C, który nie przegrał jeszcze meczu.

news Zdjęcia | FIBA.basketball

Aż 64:42 wygrały walkę o zbiórki reprezentantki Polski w meczu z Izraelem. Polki miały przy tym 23 zbiórki na atakowanej tablicy.

O sile polskiego zespołu stanowiły również zawodniczki wchodzące z ławki, które uzyskały 39 z 64 punktów zespołu. W meczu, w którym dłużej na prowadzeniu były rywalki.

Na pięć minut przed końcem Izrael prowadził 50:49, ale wówczas 10 punktów z rzędu uzyskały zawodniczki znad Wisły. Serię rozpoczęła Julia Rakowska, wykorzystując trzy rzuty wolne. Później dała znać o sobie przewaga pod tablicami, bo to właśnie po ponowieniach akcji dwukrotnie piłkę w koszu umieściła Wiktoria Haegenbarth.

Rywalki w końcówce nie zdołały już odwrócić losów spotkania, dzięki czemu nasza kadra po końcowej syrenie mogła świętować drugą wygraną w mistrzostwach Europy U16 kobiet.

Ostatnie spotkanie grupowe Polki rozegrają w niedzielę o godzinie 20:30 polskiego czasu. Rywalem będzie reprezentacja Włoch (bilans 1-1).

Izrael - Polska 54:64 (16:12, 16:18, 12:10, 10:24)
Polska: W. Haegenbarth 14, K. Banasiak 12, J. Rakowska 12, K. Keller 10, L. Brzustowska 5, W. Gbiorczyk 4, J. Koryzna 4, M. Burliga 3, I. Woźna 0, H. Danielewicz 0, Z. Marczyńska 0.