Kadra U16 mężczyzn nie dała szans Finom

Pewna utrzymania w dywizji A reprezentacja Polski do lat 16 mężczyzn zagra w niedzielę o 9. miejsce w mistrzostwach Europy. W starciu o miejsca 9-12 prowadzony przez Wojciecha Rogowskiego zespół zdecydowanie zwyciężył Finlandię 79:49. Z double-double spotkanie zakończył Maciej Kenig (18 punktów i 11 zbiórek).

news Zdjęcia | FIBA.basketball

Momentem przełomowym w starciu z Finlandią był początek drugiej kwarty. Od stanu 17:18 nasza kadra uzyskała 8 punktów z rzędu i w kolejnych minutach ekspresowo powiększała przewagę. Drugą odsłonę Polacy wygrali 31:9, w całym spotkaniu często punktując po zbiórkach w ataku.

Biało-Czerwoni zanotowali aż 24 zbiórki pod atakowanym koszem, sami popełnili przy tym tylko 8 strat.

Polacy umieścili w koszu 10 z 37 rzutów z dystansu, a blisko połowę punktów uzyskali gracze wchodzący z ławki.

Ostatni mecz na mistrzostwach Europy do lat 16 nasza kadra rozegra w niedzielę. Rywalem będzie Turcja. Początek zawodów o godzinie 18:30. Transmisja YouTube FIBA.

Polska - Finlandia 79:49 (15:16, 31:9, 19:8, 14:16)
Polska: M. Kenig 18, B. Czapla 11, J. Galewski 11, Sz. Buczkowskii 10, B. Łazarski 7, K. Misztal 6, J. Dąbrowski 6, M. Leniec 2, M. Majewski 2, P. Hartman 2, K. Prochorowicz 2, D. Grzejszczyk 2.