KoszKadra na wózkach po pierwszych meczach ME

Wygrana i porażka to bilans reprezentacji Polski po dwóch pierwszych meczach mistrzostw Europy w koszykówce na wózkach. Polacy pokonali w Roterdamie Szwajcarię i ulegli Hiszpanii. W niedzielę nasz zespół czeka starcie z Niemcami.

Reprezentacja Polski w koszykówce na wózkach od dłuższego czasu ma problem ze stylem gry prezentowanym przez Hiszpanów. Intensywny pressing, gra czterema wysokimi zawodnikami, ciągłe dostarczanie piłki pod samą obręcz. Polscy koszykarze popełnili również sporo strat - 16.

Polska - Hiszpania 64:88 (16:22, 17:23, 16:19, 15:24 )
Najwięcej dla Polski: Mateusz Filipski: 24 punkty, 5 asyst, 3 zbiórki, 3 przechwyty, Andrzej Macek: 19 punktów, 2 asysty, 4 zbiórki i Krzysztof Kozaryna: 9 punktów, 3 asysty, 3 zbiórki.

KoszKadra na wózkach rozpoczęła mecz od celnej trójki Mateusza Filipskiego i szybko uzyskała sześciopunktowe prowadzenie. Rywale jednak nie składali broni, świetnie trafiając z półdystansu, także przy asyście obrońcy.

Na przerwę Polacy zjeżdżali z pięciopunktową zaliczką, ale już po trzeciej kwarcie na tablicy wyników znów widniał remis – 48:48.
Prowadzeni przez kapitana Dominika Moslera, mocno rozpoczęli ostatnią odsłonę spotkania i ostatecznie mogli cieszyć się ze zwycięstwa 71:62. Efektownym triple-double popisał się Mateusz Filipski (23 punkty, 11 asyst i 11 zbiórek).

Polska - Szwajcaria 71:62 (16:17, 10:16, 16:21, 23:14)
Najwięcej dla Polski: Dominik Mosler: 30 punktów (15/21 z gry), 11 zbiórek, 2 asysty, Mateusz Filipski: 23 punkty, 11 asyst, 11 zbiórek, Andrzej Macek: 9 punktów, 5 asyst, 4 zbiórki