3-0 Polaków! Biało-Czerwoni w półfinale

Reprezentacja Polski wygrała trzeci mecz z rzędu - tym razem pokonała Portugalię 78:65. W piątkowym półfinale turnieju prekwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich w PreZero Arenie Gliwice Biało-Czerwoni o godz. 17:30 zagrają z Estonią.

news Zdjęcia | Wojciech Figurski/400mm.pl

Spotkanie na początku było wyrównane, a Biało-Czerwoni musieli przebijać się przez zacieśnioną przez rywali strefę trzech sekund. Jednocześnie mogli liczyć jednak na Michała Sokołowskiego, którego akcje dawały trzypunktową przewagę. Później ważnym graczem był też Andrzej Pluta - jego trójka uspokoiła grę kadry. Dzięki niemu po 10 minutach było 17:10. W drugiej kwarcie zespół trenera Igora Milicicia nadal nie pozwalał rywalom na rozwinięcie skrzydeł w ofensywie. Dzięki kolejnym rzutom Michała Michalaka reprezentacja uciekała na dziewięć punktów, a po chwili wsad dokładał jeszcze Aleksander Balcerowski. Ostatecznie kontra wykończona przez Michała Sokołowskiego ustaliła wynik po pierwszej połowie na 35:24.

Rzuty z dystansu Diogo Brito i Rafaela Lisboy lekko zmniejszały straty przyjezdnych, ale tylko na chwilę. Trafienia chociażby Michała Michalaka oraz Jarosława Zyskowskiego sprawiały, że różnica urosła nawet do 14 punktów. Portugalia nie była w stanie realnie odrobić strat. Dzięki trójce Igora Milicicia po 30 minutach Biało-Czerwoni prowadzili 53:41. W kolejnej części spotkania bardzo aktywni byli Andrzej Pluta i Aleksander Balcerowski - po ich zagraniach Polacy znowu byli lepsi o 14 punktów i całkowicie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Ekipa trenera Mario Gomesa już do końca nie zmniejszała znacznie różnicy. Polacy zwyciężyli ostatecznie 78:65.

Reprezentacja wygrała wszystkie trzy mecze w fazie grupowej w PreZero Arenie Gliwice. W piątkowym półfinale turnieju prekwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich Biało-Czerwoni o godz. 17:30 zagrają z Estonią. Transmisja w TVP Sport. Bilety na EBILET.pl

Portugalia - Polska 65:78 (10:17, 14:18, 17:18, 24:25)

Portugalia: Gameiro 11, Queiroz 9, Delgado 8, Lisboa 8, Voytso 8, Brito 7, Williams 6, Ventura 3, Sa 2, Relvao 2, Monteiro 1, Guerreiro 0

Polska: Milicić 13, Pluta 13, Balcerowski 13, Zyskowski 10, Sokołowski 9, Michalak 8, Ponitka 7, Żołnierewicz 3, Nizioł 2, Garbacz 0, Groselle 0, Witliński 0