NBA Coaches Clinic już w niedzielę

Podczas campu NBA Basketball Without Borders Europe 2023 we Wrocławiu odbędzie się NBA Coaches Clinic - wspólna inicjatywa FIBA i NBA. W ramach szkolenia trenerzy z NBA przeprowadzą trzy wykłady w WKK Sports Center przy ul. Czajcza we Wrocławiu.

Swoją bogatą wiedzę przekazywać będą: Ben Sullivan (Houston Rockets), Joseph Blair (Washington Wizards) oraz Mitch Johnson (San Antonio Spurs). Każdy z trenerów przeprowadzi 30-45-minutowy wykład na temat techniki i rozwoju indywidualnego. Klinika odbędzie się w najbliższą niedzielę 27 sierpnia o godz. 15.00 w obiekcie WKK Center przy ul. Czajcza 19 we Wrocławiu. To wyjątkowa okazja, aby trenerzy z Polski wysłuchali wykładów na temat rozwoju indywidualnego i techniki od gości specjalnych z NBA.

Ben Sullivan w przeszłości pracował w Atlanta Hawks, Milwaukee Bucks, Boston Celtics, a tego lata został zatrudniony przez nowego trenera Houston Ime Udoka w sztabie Rockets. Przez większość swojej kariery był odpowiedzialny za pracę nad techniką rzutu.

Joseph Blair to były zawodnik, który w ponad 10-letniej karierze występował m.in. we Włoszech i Turcji. Został wybrany MVP sezonu regularnego Euroligi w 2003 roku. Od 2021 roku jest asystentem w Washington Wizards, a wcześniej pracował w NCAA (Arizona), jak i na zapleczu NBA (Rio Grande Valley Vipers), gdzie w 2019 wygrał mistrzostwo G League.

Mitch Johnson pracuje w San Antonio od 2019 roku. Wcześniej grał w Stanford (NCAA), a także przez 3 lata zawodowo w G League, jak i w Europie. Odpowiada za rozwój indywidualny młodych graczy Spurs, gdzie pracuje m.in. z Jeremym Sochanem.

udostępnij