Partizan zwycięzcą Lublin Challengera

Partizan został zwycięzcą Lublin Challengera - pierwszego w historii turnieju 3x3 tej rangi w naszym kraju. W serbskim finale Partizan pokonał zespół Pirot.

news Zdjęcia | Fot. Ewa Michalik

Drugiego dnia turnieju zaprezentowała się jedna polska drużyna - w ćwierćfinale zagrał LOTTO 3x3 Warszawa. Reprezentanci Polski trafili tam na Lausanne, czyli ekipę, która dzień wcześniej wyeliminowała z gry LOTTO 3x3 Lublin. Polacy radzili sobie przez większość spotkania bardzo dobrze i prowadzili z faworyzowanymi rywalami różnicą nawet pięciu punktów (11:6). Przewaga od tego momentu zaczęła jednak topnieć i przy wyniku 13:13 nastąpiło przełamanie. Duży w tym udział miał Dusan Bulut, który raz po raz trafiał do kosza. Ostatecznie zespół z Lozanny wygrał 18:14, a LOTTO 3x3 Warszawa zakończył rywalizację na ósmej pozycji.

Dalsza droga Szwajcarów w turnieju nie była jednak długa - w półfinale trafili na Pirot i przegrali 18:21. W finałowej rywalizacji dwóch serbskich drużyn lepsza okazał się Partizan, który wygrał 21:17. Ekipa ta zgarnęła przy okazji bilet na turniej Abu Dhabi Masters. MVP zawodów wybrano Stefana Milivojevicia. 

Lublin Challenger zgromadził na trybunach wielu kibiców, którzy świetnie bawili się nie tylko z powodu koszykówki 3x3 na najwyższym poziomie, ale także ze względu na liczne atrakcje. Jedną z nich były pokazy taneczne zespołu UDS.

Głównym Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie.

udostępnij