MŚ 3x3 U23: Polacy grają o wszystko!

Reprezentacja Polski mężczyzn rozegra dwa decydujące o wyściu z grupy spotkania na Mistrzostwach Świata 3x3 U23 w Lublinie.

news Zdjęcia | Fot. Wojciech Figurski / 400mm.pl

Polacy mają niełatwą sytuację w grupie - przegrali na inaugurację światowego czempionatu dwa spotkania: z Beninem i Francją. Są jedyną drużyną bez zwycięstwa, ale polscy kibice gorąco wierzą, że zmieni się to dzisiaj. Biało-czerwoni nadal mają szansę na awans do ćwierćfinału. By się to stało, trzeba założyć, że Francja wygra wszystkie spotkania, a Polacy pokonają swoich dzisieszych rywali. Nie jest to niemożliwe, ale trzeba na pewno zagrać lepiej niż w środę. Tym bardziej, że za przeciwników będziemy mieli drużyny rywalizujące z nami o awans. 

O 18:10 nasza reprezentacja zagra z Austrią i brak zwycięstwa w tym spotkaniu zamknie nam drogę do najlepszej ósemki na świecie. Austriacy pokonali Benin i przegrali z Rumunią aż 10:22, mają więc na swoim koncie jedno zwycięstwo. Rumuni zaskoczyli formą w tym turnieju - przegrali co prawda w pierwszym spotkaniu z Francją, ale napędzili strachu faworytom grupy i porażki doznali dopiero w dogrywce. Później nie dali szans Austrii. Zagrają z Polakami o 19:35.

Zapraszamy Was na Plac Zamkowy by wesprzeć naszą kadrę - wstęp bezpłatny!

udostępnij