MŚ 3x3 U23: Polki walczą o awans!

Reprezentacja Polski koszykarek po dwóch zwycięstwach w turnieju, walczy o awans do ćwierćfinału Mistrzostw Świata 3x3 U23!

news Zdjęcia | Fot. Tomasz Sokołowski / 400mm.pl

Polki bardzo dobrze rozpoczęły światowy czempionat. W inauguracyjnym meczu pokonały Grecję - spotkanie dostarczyło niesamowitych emocji, a nasze zawodniczki wykazały się niezwykłą dojrzałością, bo musiały odrabiać straty w końcówce. Nie dość, że udało się im tego dokonać w ostatnich sekundach spotkania, to jeszcze pokonały rywalki w dogrywce 18:16. Mecz porwał do dopingu szczelnie wypełnione trybuny na Placu Zamkowym. Poniósł biało-czerwone również w kolejnej potyczce z Tunezją, którą nasz zespół wygrał 21:15. 

Polki z bilansem 2-0 zajmują drugie miejsce w grupie, są obok Niemek jedyną niepokonaną drużyną w stawce. Dzisiaj czekają je jednak dwa najtrudniejsze spotkania - z Niemcami właśnie i z Litwą. Litwinki przegrały jedną ze swoich dwóch gier, więc porażka z Polkami może je wykluczyć z dalszych gier. Również Niemki mają niewielki margines błędu, co zapowiada bardzo ciekawą wieczorną sesję. Gorąco wierzymy, że w gronie ćwierćfinalistów znajdzie się Polska.

ALEKSANDRA ZIĘMBORSKA ZAPRASZA NA MECZE

MECZE POLEK

18:10 Litwa - Polska
19:35 Polska - Niemcy

TRANSMISJA

udostępnij