eFIBA: Kadra Polski po pierwszej rundzie

Pierwsza runda rozgrywek drugiego sezonu eFIBA przeszła do historii. Polska kadra wygrała jeden z czterech meczów i przed drugą rundą ma sporo pracy przed sobą. Chodzi szczególnie o zgranie i obronę akcji pick’n’roll.

Trzy porażki i jedno zwycięstwo to na pewno nie wynik, o którym marzyli zawodnicy esportowej kadry polski. Bilans nie napawa optymizmem, a szczególnie bolącą jest porażka z Grecją – obecnym liderem grupy. W tym spotkaniu Polska prowadziła już nawet 10 punktami w 4 kwarcie, ale doskonałe akcje pick’n’roll w ostatnich 3 minutach spotkania spowodowały, że Polacy musieli pogodzić się z porażką 40:44. Odwracając wynik tego meczu, dziś Polska kadra miałaby całkiem zadowalający bilans 2:2.

Grecja, jak i Francja, to czołowe ekipy świata. Francja, pokazała wyraźną wyższość, czego efektem była dotkliwa różnica w punktach. Chorwacja z kolei zaskoczyła swoim podejściem, dominując na parkiecie cyfrowym. Wydaje się, że to właśnie mecz inaugurujący występy w drugim sezonie eFIBA (ten z Grecją), był najpewniej tym, który miał największy wpływ na morale zespołu i osłabienie w kolejnych dwóch – wysokich – porażkach. Otuchy polskim fanom jak i kadrze, na pewno dodało zwycięstwo nad Szwecją. A w połączeniu z dobrym (mimo porażki) meczem z Grecją, można śmiało powiedzieć, że w polskim składzie drzemie potencjał.

Druga runda rozgrywek eFIBA odbędzie się już 17 października. Obecnie Polski zespół przygotowuje się próbując innych ustawień meczowej piątki. – Podobnie jak w przez wiele lat seniorska reprezentacja, tak i my, mamy niedobór rozgrywających, tylko jeden z nas gra na tej pozycji. Musimy więc rotować i szukać rozwiązań na pozycjach 3-4 – mówią zgodnie kadrowicze.

Dla wszystkich zainteresowanych przebiegiem rozgrywek przypominamy, że mecze eFIBA są dostępne na platformach Twitch i YouTube eFIBA oraz na kanałach Twitch i YouTube FIBA.