eFIBA: Polska rozgromiła Serbię

Druga kwarta – te dwa słowa przynajmniej przez kilka dni będą przeklinali reprezentanci Serbii i Ukrainy w wirtualnej koszykówce. W rozgrywkach eFIBA Polska właśnie w drugich częściach gry budowała przewagę nad rywalem i dzięki temu wygrała zarówno półfinał oraz finał loosers bracket i znalazła się w najlepszej 6 Europy!

Nie da się ukryć zadowolenia po wynikach w półfinale i finale loosers bracket (dolna 12 tabeli europejskiej). Polacy wygrali kolejne dwa mecze i pewnie awansowali do TOP6 Europy i europejskich finałów oficjalnych Mistrzostw Świata w wirtualnej koszykówce organizowanych przez FIBA (nazwanych eFIBA).

Kluczowe dla gry Polskiej Reprezentacji były drugie kwarty pojedynków zarówno z Serbią w półfinale, jak i z Ukrainą w finale. W pojedynku z Serbią tę część gry Biało-Czerwonoi wygrali 27:4. Nie da się opisać tego, co nie działało w grze Polaków. Zarówno w obronie, jak i ataku dominowali i byli na każdym centymetrze kwadratowym wirtualnego parkietu. Przechwyty i trójki leciały jak z rękawa. Dominacja trwała w zasadzie do ostatniego gwizdka, a na tablicy wyników widniał wynik 75:38. Polacy trafili 15 z 26 trójek w tym meczu i mieli 14 przechwytów.

Na uwagę zasługuje zgranie, zrozumienie i komunikacja zespołu. Pomoc i ciągłe mówienie sobie o ruchach w defensywie, a także znajdowanie rozwiązań w ataku były po prostu perfekcyjne. Mecz z Serbią można uznać za materiał szkoleniowy do tego, jak porozumiewać się w obronie – nie tylko w wirtualnej koszykówce.

Przed reprezentacją Polski grającej w NBA 2K24 mecze w TOP 6 Europy w formacie ćwierćfinał (1 zwycięstwo) – półfinał (best of 3) i finał (best of 3). Spotkania TOP 6 Europy już 9 listopada.