Emocje w Ostrowie Wlkp., druga porażka Wisły Orlen Południe

Beniaminek 1 Ligi Kobiet Ostrovia Ostrów Wielkopolski wyśmienicie wykorzystuje atut własnego parkietu. Zespół Katarzyny Motyl ma na swoim koncie już trzecią wygraną w roli gospodarza, w 6. serii spotkań pokonując po dogrywce MUKS Poznań. Drugi raz w sezonie punkty straciła Wisła Orlen Południe. W żadnym rozegranym w weekend meczu grupy A nie wygrał gospodarz.

news Zdjęcia | KS Basket Ostrovia Ostrów Wielkopolski

Pięć spotkań grupy A 1 Ligi Kobiet odbyło się w ramach 6. serii spotkań w weekend. Co ciekawe w żadnym z nim nie wygrała drużyna grająca w roli gospodarza! Wszystko zaczęło się od gładkiej porażki AZS Uniwersytet Warszawski z Mon-Pol Płock, w którym przyjezdne trafiły aż 15 z 25 rzutów za trzy punkty. Następnie wyższość przyjezdnych musiały uznać: Bogdanka AZS UMCS II Lublin, UKS Trójka Żyrardów, Grot F&F Automatyka Pabianice i AZS Uniwersytet Gdański.

Prowadzenie w rozgrywkach utrzymało GTK VBW Gdynia, które po zwycięstwie nad UKS Trójką legitymuje się już bilansem 7-0. Bez straty punktów w grupie A jest jeszcze MPKK Sokołów SA Sokołów Podl., która swój mecz rozegra 22 listopada z SMS PZKosz Łomianki. Najlepszy zespół poprzedniego sezonu ma na swoim koncie 5 wygranych.

 

KOMPLET WYNIKÓW 

TABELE POSZCZEGÓLNYCH GRUP

 

udostępnij