WKSN Świt Wrocław z kolejnym Pucharem Europy

W dniach 15-18 listopada 2023 r. w tureckiej Bursie odbył się klubowy Puchar Europy Głuchych w koszykówce kobiet. Po trofeum ponownie sięgnęły koszykarki WKSN Świt Wrocław, które w międzynarodowej rywalizacji nie mają sobie równych. MVP turnieju została wybrana Agata Krygowska.

Koszykarki Świt Wrocław rywalizowały w grupie z DSC SESSIZLER Stambuł (Turcja), PAOKM Tripoli (Grecja), GSC Norymberga (Niemcy) i DSC YILDIRM Club Bursa (Turcja).

Pierwsze miejsce po fazie grupowej zapewniło drużynie z Dolnego Śląska pierwsze miejsce w tabeli i awans do finału. W decydującym spotkaniu nasz zespół ponownie zmierzył się z PAOKM Tripoli.

Koszykarki ŚWIT obroniły złoto i zdobyły po raz trzeci złoty medal Klubowego Pucharu Europy Głuchych w Koszykówce Kobiet. Tym samym nasze koszykarki nie spadły z podium od sześciu lat.

Zawodniczki SESSIZLER Stambuł (Turcja), PAOKM Tripoli (Grecja), GSC Norymberga (Niemcy) to reprezentacje tych państw mające doświadczenie wyniesione z gry w mistrzostwach Europy i mistrzostwach świata oraz igrzyskach głuchych.

Najlepszą zawodniczką turnieju została reprezentująca Świt Agata Krygowska. Do Pierwszej Piątki turnieju wybrane zostały Anna Kuźniewska i Dominika Bigaj.

Najmłodszą zawodniczką turnieju została zaś 15-letnia Julia Wojtysiak.

Trenerem zespołu był Maciej Jacyna, któremu w roli fizjoterapeuty pomagał Bartosz Rosiak.

Skład WSKN Świt: Agata Krygowska, Anna Kuźniewska, Angelika Wanta, Matylda Dobejko, Dominika Bigaj, Karolina Przybył, Julia Wojtysiak i Dominika Szczygieł.

Drużyna z Wrocławia bierze udział w Klubowym Pucharze Europy Głuchych od 2017 roku, rozegrała w nim 23 spotkania. Bilans to 21 zwycięstw i 2 porażki, dwukrotnie zanotowane w półfinale. Na swoim koncie koszykarki WKSN Świt Wrocław mają 5 medali (3 złote i 2 brązowe).