Wygrana Polek na start TNO

Od wygranej nad rówieśniczkami z Węgier swój start w Turnieju Nadziei Olimpijskich rozpoczęła reprezentacja Polski do lat 15 kobiet. Biało-Czerwone zwyciężyły 59:52, w żadnej z kwart nie tracąc więcej niż 14 punktów. Z double-double zawody zakończyła Rozalia Sznajder - 13 punktów i 10 zbiórek.

news Zdjęcia | Emilia Jankun

To było wyrównane spotkanie, w którym obrona górowała nad atakiem. Rywalki miały przewagę pod tablicami (wygrana zbiórka 55:47), ale to nasza reprezentacja mogła świętować po końcowej syrenie.

Dużo energii wniosła wchodząca z ławki Rozalia Sznajder, trafiając 6 z 7 rzutów z gry. Środkowa GTK VBW Gdynia większość swoich punktów uzyskała jeszcze przed przerwą.

Kolejne spotkanie Polki rozegrają w czwartek ze Słowacją. Początek zawodów o godzinie 12.

Węgry - Polska 52:59 (14:13, 13:12, 12:16, 13:18)
Polska: Rozalia Sznajder 13, Helena Danielewicz 9, Julia Zielińska 8, Sanae Agune 7, Martyna Stępińska 6, Milena Gryszko 6, Antonina Maj 3, Oliwia Lipińska 2, Nadia Kłobukowska 2, Zuzanna Marczyńska 2, Kaja Serednicka 1, Iga Zielińska 0.